Trakovická interliga: Majstri vykročili víťazne, negatívom súťaže inzultácia rozhodcu

FTC interliga Trakovice má za sebou úvodný hrací víkend, kde každé mužstvo odohralo dve stretnutia. Hneď v úvode štvrtého ročníka riešili novú situáciu, ktorou bola inzultácia rozhodcu hráčom Tarabom. Stretnutie bolo skontumované a po sezóne Partyboys čaká odpočet dvoch bodov. Jediné mužstvo, ktoré všetky stretnutia vyhralo sú Štrkáči, ktorí v minulej sezóne vytvorili rekord, keď zvíťazili vo všetkých stretnutiach. Hoffenheim je jediné mužstvo bez výhry a bodu v novej sezóne.

Čierni kanonieri sú novým mužstvom súťaže, väčšina hráčov ale má skúsenosti z minulej sezóny, hrávali hlavne za Goldenboys. Foto: Pavol Husár

SOBOTA

Čierni kanonieri - FC Galanová 5:6 (3:3)

Góly: Baranovský, Bindics 2, Polák, Kulíšek - Habán, Zdenek 2, Janovič, Vilček, Laboš

Čierni kanonieri vstúpili do stretnutia rozprávkovo a viedli 3:0, ale i to im nestačilo na body. Galanová do prestávky vyrovnala a v druhom polčase viedla 4:3. Po tomto góle začali strelecké preteky, ktoré vyhral vicemajster z vlani.

UIFK Husqvarna - Goldenboys 8:6 (2:2)

Góly: Šulák 2, Daniš, M. Lackovič 3, Hetteš, vlastný - Vangel 2, Bango 4

I ďaľšie stretnutie prinieslo gólové hody. Husqvarna využila absenciu gólmana Goldenboys a získala prvé bodyza víťazstvo v premiére sezóny.

Partyboys - Pekelníci 0:10 kontumačne

V stretnutí sme museli riešiť najskôr technické problémy s videom. Neskôr si Partyboys skomplikoval cestu v súťaži. Za stavu 3:2 viedol, na hranici pokutového územia sa k zemi porúčal Bališ, podľa rozhodcu faul nebol. Z následného protiútoku Pekelníci vyrovnali. Taraba neuniesol túto situáciu a inzultoval rozhodcu.

FC Štrkáči - LMV Hoffenheim 13:0 (5:0)

Góly: M. Srnec 4, J. Krajčovič 3, M. Janovič, P. Orolín 5

Pred stretnutím to bola len otázka skóre a navyše LMV z prvej strely kapitulovalo a začala exhibícia majstra, ktorý pokračuje v sérii výhier.

NEDEĽA

FC Galanová - FC Štrkáči 1:11 (1:3)

Góly: Zdenek - Orolín 3, Krajčovič 6, Janovič, M. Srnec

V zápase bohatom na šance aj asi s rekordným počtom zostrihov jasne dominovali Štrkáči. Galanová vsietila jediný gól v stretnutí v prvom polčase, ktorý bol na 1:3 z ich pohľadu. V druhom dejstve na tri góly potrebovali Štrkáči len 5 minút a bolo rozhodnuté.

FC Partyboys - LMV Hoffenheim 11:2 (3:1)

Góly: Paulovič 2, Matúšek, Kubiš 3, Ľ: Ščasnovič, Marko 2, M. Ščasnovič (7 m), Bališ

Druhý duel sa dá nazvať kópiou prvého nedeľného zápasu. Aj tu favorit viedol 3:0, Hoffenheim do prestávky skorigoval na 3:1. V druhom polčase Partyboys pridal osem kúskov, jeden z premenenej penalty brankára Ščasnoviča.

Goldenboys- Pekelníci 4:3 (2:2)

Góly: Horník 3, Tanáč - Z. Obšivan 2, Smolka

Bango otálal s rozohrávkou až jeho úmysel prečítali Pekelníci a viedli 1:0. Goldenboys vyšli dve štandartné situácie a otočili vývoj stretnutia. Tesne pred prestávkou Pekelníci vyrovnali, keď nachytali brankára strelou na prvú žrď. V druhom polčase prišiel najdlhší úsek bez gólu v tomto ročníku. Na jednej strane sme videli ruku mimo pokutového územia a na druhej aj gól, ktorému predchádzal hvizd rozhodcu, keď neponechal výhodu. Obe situácie boli odmenené žltou kartou. Za stavu 2:2 Pekelníci spálili tutovku a ihneď z protiútoku v 45. minúte udrel Goldenboys a o pár sekúnd duplovane, keď Horník zavŕšil hetrik. Z následnej rozohrávky sa Pekelníci gólom vrátili do hry, ale viac už nestihli.

Čierni kanonieri - Husqvarna 6:3 (3:1)

Góly: Cibulka, Bindics 2, Šimko, Mrva, Polák - M. Lackovič 2, M. Mužila

V nedeľu sa tretí raz zopakoval prvý polčas, tentoraz Čierni kanonieri viedli 3:0, kontaktný gól Lackoviča z Husqvarny dal bodku za prvým polčasom. Husqvarna túto sezónu začala výborne aj s výbornou dochádzkou, ale tentoraz si Čierni kanonieri ustrážili rýchle vedenie, nie ako s Galanovou.