Plavec Halas na záver sezóny ukázal skvelú formu, prekonal slovenský rekord

Plavecký klub STU Trnava sa stal najúspešnejší na majstrovstvách Slovenska.

Adam Halas. Foto: Slovenská plavecká federácia

Na záver zimnej sezóny 2019 sa plavci STU Trnava zúčastnili najdôležitejších pretekov roka - Zimných majstrovstiev SR seniorov v krátkom bazéne v Šamoríne, kde 278 pretekárov zo 40 klubov uzatváralo tohtoročnú sezónu. V silnej konkurencii štartovalo aj 29 plavcov STU Trnava, ktorí potešili svojimi výbornými výsledkami.

Najúspešnejším plavcom celých majstrovstiev Slovenska so ziskom 7 zlatých a 4 strieborných medailí sa stal seniorský reprezentant SR Adam Halas, ktorý sa po zranení dostal do fantastickej formy.

Vyhral postupne 50 a 100 motýlik, 50 znak, 100 metrov voľný spôsob a 100 metrov polohové preteky disciplíny. V tejto disciplíne naviac časom 54.03 prekonal svoj vlastný rekord SR.

Zároveň Adam pomohol k zisku ďalších medailí v štafetách a najmä jeho zásluhou získal plavecký klub STU Trnava na seniorskom šampionáte najväčší počet medailí v histórií klubu.

Juniorská reprezentantka Nina Vadovičová (SŠŠ J. Herdu) si vybojovala seniorský titul majsterky SR v disciplíne 50 metrov prsia, v disciplínach 100 a 200 metrov prsia pridala striebornú a bronzovú medailu.

Medzi seniorkami sa podarilo získať 3 medailové umiestnenia aj ďalšej seniorskej reprezentantke Miroslave Záborskej (SŠŠ J. Herdu).

Dokázala to v disciplínach 50 a 200 metrov prsia a 400 metrov polohové preteky.

Vpravo František Jablčník.

Juniorský reprezentant František Jablčník sa po zlepšeniach osobných rekordov prebojoval na stupne víťazov opakovane, keď v kraulových motýlikových a polohovkových disciplínach získal 1 striebornú a 3 bronzové medaily.

Výborné výkony predviedla ešte len žiačka Tereza Ožvaldová (SŠŠ J. Herdu), ktorá v disciplínach 50, 100 a 200 metrov znak zaplávala 5 rekordov SR 13-ročných žiačok a dokonca medzi ženami získala 2 strieborné a 1 bronzovú medailu.

Tereza Ožvaldová.

O posledné tri bronzové medaily sa postupne postarali Barbora Tomanová na 50 metrov znak, Ema Matúšová na 100 metrov prsia a Rudolf Parízek (všetci SŠŠ J. Herdu) na 1500 metrov voľný spôsob.

Okrem individuálnych úspechov plavci STU Trnava výborne plávali aj v štafetách, kde získali 3 zlaté a 4 strieborné medaily.

V štafete sa darilo trnavským mužom...

...a na stupeň víťazov sa v štafete postavili aj trnavské ženy.

Ani ostatní plavci STU Trnava nezaostali za svojimi výkonmi a takmer všetci si zlepšili svoje osobné maximá.

Za výbornú reprezentáciu Trnavy si zaslúžia pochvalu: Erik Beňo, Patrik Böhman, Matej Daniš, Jakub Gabriel, Adam Hlavatý, Jakub Husár, Tomáš Knapík, Patrik Kudla, Tomáš Niedl, Jakub Palkovič, Adam Pilek, Michal Uhlík, Adrián Višňovský, Nela Hlavatá, Bronislava Janáčová, Natália Janáčová, Katarína Jedličková, Ema Novotná, Nina Podmanická, Tatiana Potocká a Alexandra Rakayová.

Celkovo získali plavci STU Trnava 29 medailí: 9 zlatých, 11 strieborných a 9 bronzových a stali sa tak najúspešnejším klubom týchto majstrovstiev!