Aký stôl si vybrať do kuchyne?

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 29.9.2022
https://www.trnavskyhlas.sk/c/27683-aky-stol-si-vybrat-do-kuchyne/aky-stol-si-vybrat-do-kuchyne/

Jedálenský stôl je dôležitou súčasťou jedálne a v mnohých prípadoch aj kuchyne. Ak vám váš starý jedálenský stôl dosluhuje, poprípade sa vám nehodí k ostatnému vybaveniu kuchyne, aký stôl si vybrať do kuchyne?

Ilustračné foto: shutterstock.com

 

Veľkosť

V prvom rade je potrebné vedieť, aký maximálny možný rozmer stola si budete môcť v kuchyni, či v jedálni dovoliť.

 

Dôkladne si premerajte priestory, kde plánujete umiestniť váš nový stôl a s týmito rozmermi potom choďte vyberať nový stôl.

 

Pri výbere nového kuchynského/ jedálenského stola pozerajte aj to, akú výšku, šírku a hĺbku má nový stôl, ktorý sa vám páči a ktorý si chcete kúpiť.

 

 

Materiál

Zo všetkých materiálov odporúčame predovšetkým kvalitný masív. Pri masívnom kuchynskom stole budete mať istotu, že stôl bude stabilný a pri prenášaní sa vám vrchná doska neoddelí od nožičiek.

 

Klasické moderné drevené kuchynské stoly sa hodia do moderných interiérov. Novinkou medzi kuchynskými stolmi je kuchynský stôl, kde vrchná doska je z kvalitnej prírodnej dyhy a nohy sú kovové.

 

Kombinácia kovu a kvalitného dreva je jednoducho dokonalá a odporúčame ju hlavne tým, ktorým sa páči moderný dizajn.

 

Do kuchýň / jedální zariadených v rustikálnom štýle odporúčame vyberať skôr ozdobný jedálenský stôl s rustikálnym dizajnom.

 

Pri masívnych jedálenských stoloch ale počítajte s väčšou váhou. Medzi ľahšie jedálenské stoly radíme hlavne stoly z laminátu.

 

 

Možnosť rozkladania

V prípade, že potrebujete za stôl usadiť väčší počet ľudí (6-8 osôb), odporúčame vám vyberať rozkladacie jedálenské stoly.

 

Pri výbere kvalitného rozkladacieho stola dávajte pozor aj na to, aby sa vám hodil k ostatnému vybaveniu kuchyne a jedálne.

 

Iný stôl musíte kupovať do klasicky zariadenej jedálne, iný zase do modernej jedálne. Pri výbere kuchynského stola si prispôsobte morenie tak, aby vám ladilo s kuchynskou linkou.

inzercia | 20.12.2019 | Dom a záhrada | https://www.trnavskyhlas.sk