Zeleneč sa teší z trofeje, stal sa halovým kráľom trnavskej futbalovej oblasti

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 24.10.2020
https://www.trnavskyhlas.sk/c/27779-zelenec-sa-tesi-z-trofeje-stal-sa-halovym-kralom-trnavskej-futbalovej-oblasti/zelenec-sa-tesi-z-trofeje-stal-sa-halovym-kralom-trnavskej-futbalovej-oblasti.htm

Víťazom devätnásteho ročníka halového turnaj O pohár predsedu Oblastného futbalového zväzu Trnava sa stal Zeleneč. Mančaft, ktorý je po jeseni lídrom šiestej ligy, naplnil úlohu favorita a vyhral základnú skupinu i následný finálový zápas, keď zdolal Modranku 6:2. Pozitívom tiež bolo, že do haly si počas soboty opäť našli cestu stovky fanúšikov.

Víťazný tím Zelenča s trofejou a funkcionármi ObFZ Trnava. Foto: Martina Radošovská

 

Zeleneč strelil v piatich zápasoch 30 gólov, čo sa nikomu inému nepodarilo. Pohár pre víťaza si tak mohli prevziať z rúk predsedu ObFZ Trnava Vladimíra Hracha.

 

Zeleneč triumfoval na turnaji druhýkrát v histórii, naposledy sa mu to podarilo v roku 2003.

 

Bodoval aj na poli individuálnych ocenení. Najlepším hráčom turnaja sa stal Daniel Benkovský, ktorý je skúseným sálovkárom rovnako ako viacero ďalších jeho spoluhráčov. Martin Babic bol dokonca v minulosti futsalovým reprezentantom Slovenska.

 

Modranka skončila druhá, jej gólmana Dominika Banga vyhlásili za najlepšieho brankára turnaja.

 

Súboj o tretie miesto rozhodoval po remíze v riadnom hracom čase až penaltový rozstrel, v tom sa darilo viac Pečeňadom ako Cíferu, ktorý sa však zase môže pochváliť najlepším strelcom Adriánom Paštiakom.

 

V hale strelil šesť gólov rovnako ako Daniel Benkovský, ten sa však rozhodujúceho rozstrelu vzdal v prospech Paštiaka.

 

Daniela Benkovského (vpravo v zelenom) vyhlásili za najlepšieho hráča turnaja. Foto: Lukáš Grinaj

 

A-SKUPINA:

Zeleneč – Slovenská Nová Ves 9:0

Góly: Benkovský 2, Tibenský 2, Bednárik, Bánovec, Gottstein, Horváth, Dovičič

 

Pečeňady – Madunice 1:1

Góly: Izakovič – Bojaj

 

Kátlovce – Zeleneč 0:7

Góly: Bartovič 2, Horváth 2, Karol, Benkovský, V. Formanko

 

Slovenská Nová Ves – Pečeňady 4:7

Góly: Čarnogurský 2, Novák 2 – Zubčák, Gubala, Kaľuha, Drudy, Halás, Šaradín, Belokostolský

 

Madunice – Kátlovce 0:1

Gól: Gajarský

 

Pečeňady – Zeleneč 1:4

Góly: Zubčák – Dovičič 3, M. Formanko

 

Slovenská Nová Ves – Kátlovce 5:9

Góly: Plavucha, Gergely, Helbych, Lukovič, Husty – D. Sliva2, Gajarský 2, Pavlík 2, Maška, M. Sliva, R. Hlavatovič

 

Zeleneč – Madunice 4:1

Góly: Benkovský 2, Horváth, Karol – Slovák

 

Kátlovce – Pečeňady 4:5

Góly: D. Sliva 2, Šimončič, Hupka – Kaľuha 3, Antal, Šaradín

 

Madunice – Slovenská Nová Ves 4:1

Góly: Slovák 2, Dzuro, Rak – Racek

 

Tabuľka A-skupiny:

1. Zeleneč 24:2 12b

2. Pečeňady 14:13 7b

3. Kátlovce 14:17 6b

4. Madunice 6:7 4b

5. Slovenská Nová Ves 10:29 0b

 

Radosť z gólu v podaní hráčov Zelenča Juraja Horvátha a Michala Karola. Foto: Lukáš Grinaj

 

B-SKUPINA:

Zavar – Veľké Kostoľany 2:2

Góly: Ďuriš, Sudin – Zemko 2

 

Cífer – Modranka 1:2

Góly: Kolenič – Mackura, Gergely

 

Veľké Orvište – Zavar 3:9

Góly: Sumer 2, Filip – Sudin 3, Oláh 2, Burčiar, Vyskoč, Beňo, Jurovatý

 

Veľké Kostoľany – Cífer 2:7

Góly: Krivošík, Zemko – Paštiak 3, Kolenič, Juhasz, Kupkovič, Krutý

 

Modranka – Veľké Orvište 6:0

Góly: Gumbír 2, Rakický, Gergely, Šaštinský, Karol

 

Cífer – Zavar 4:2

Góly: Kolenič, Krutý, Slabý, Paštiak – Ďuriš, Sudin

 

Veľké Kostoľany – Veľké Orvište 6:0

Góly: Ondrášik 2, Porubský, Daniška, Zemko, Mačica

 

Zavar – Modranka 3:5

Góly: Ďuriš 2, Oláh – Rakický, Mackura, Karol, Gumbír, Zvolenský

 

Veľké Orvišťe – Cífer 2:4

Góly: Habán, Daniš – Magdolen, Kolenič, vlastný, Roman

 

Modranka – Veľké Kostoľany 4:2

Góly: Gabriel, Križan, Lančarič, Gergely – Uhlík, Mačica

 

Tabuľka B-skupiny:

1. Modranka          17:6  12 b

2. Cífer                 16:7    9 b

3. Zavar               16:12   4 b

4. Veľké Kostoľany 12:11   4 b

5. Veľké Orvište      5:25    0 b

 

 

O 3. miesto:

Cífer - Pečenady 6:6, penaltový rozstrel 1:2

Góly: Krutý 2, Paštiak 2, Orlický – Belokostolský 2, Zubčák, Kaľuha, Gubala, Antal

 

 

Finále:

Zeleneč – Modranka 6:2

Góly: Babic 2, Horváth, Michal Karol, Benkovský, Bartovič – Zvolenský, Novota

 

 

Individuálne ocenenia:

Najlepší hráč: Daniel Benkovský (Zeleneč)

Najlepší brankár: Dominik Bango (Modranka)

Najlepší strelec: Adrián Paštiak (Cífer), Daniel Benkovský (Zeleneč) – obaja 6 gólov

 

 

Súpisky tímov

ZELENEČ

Viliam Gottstein, Jozef Ochaba - Milan Bartovič, Daniel Trubač, Peter Bilčík, Alexander Bednárik, Juraj Horváth, Martin Tibenský, Martin Babic, Martin Formanko, Vladimír Formanko, Michal Karol, Daniel Benkovský, Branislav Bukovec, Martin Kubiček, Juraj Dovičič, Miroslav Bánovec

 

MODRANKA

Dominik Bango - Andrej Rakický, Matúš Baláž, Juraj Mackura, Filip Novota, Martin Hrebenár, Peter Zvolenský, Marek Gabriel, Marek Karol, Dominik Gumbír, Martin Gergely, Šimon Lančarič, Jaroslav Mačák, Adam Križan, Kristián Šaštinský, Richard Sekera.

 

PEČEŇADY

Jakub Svitek - Peter Jankovič, Lukáš Durdy, Michal Kaľuha, Patrik Antal, Tomáš Gula, Samuel Izakovič, Alexander Gubala, Miloš Turanský, Martin Zubčák, Ondrej Belokostolský, Adrián Šaradín, Peter Halás, Marek Vidlička.

 

CÍFER

Martin Páleník - Erik Mitka, Patrik Kupkovič, Adam Krutý, Róbert Orlický, Juraj Kolenič, Matúš Mrva, Miloš Juhász, Matúš Domorák, Adrian Paštiak, Jozef Magdolen, Jozef Leffler, Stanislav Kročka, Maroš Slabý, Patrik Roman, Jozef Gašparovič, Ján Meszároš, Lukáš Strašifták.

 

KÁTLOVCE

Peter Banič - Daniel Hupka, Marcel Bábečka, Radovan Gajarský, Andrej Jurkas, Peter Uváček, Daniel Sliva, Marek Maška, Marek Hlavatovič, Roman Hlavatovič, Peter Šimončič, Martin Vyhlídal, Adam Pavlík, Miroslav Sliva.

 

ZAVAR

Branislav Púchly - Michal Psota, Matej Psota, Martin Krajčovič, Jakub Ďuriš, Alexander Burčiar, Dušan Sanny, Dominik Oláh, Marek Sudin, Matúš Beňo, Martin Kovačič, Martin Vido, Peter Daniš, Juraj Vyskoč, Patrik Bartovič, Adam Jurovatý, Mário Juriš, Jakub Vyskoč.

 

VEĽKÉ KOSTOĽANY

Igor Horváth - Tomáš Ondrášik, Henrich Porubský, Filip Lopatka, Andrej Mačica, Viliam Daniška, Ľubomír Krivošík, Branislav Karaba, Pavol Zemko, Jaromír Holiš, Miroslav Urban, Patrik Uhlík, Ivan Michalčík, Jakub Ondrášik, Patrik Kollár, Ľubomír Čúzy, Jozef Kollár.

 

MADUNICE

Marcel Kúdela - Michal Žuffa, Martin Rak, Martin Kolárik, Frederik Bojaj, Samuel Mráz, Michal Dzuro, Matúš Polák, Jozef Lacheta, Jozef Kabát, Matej Slovák.

 

VEĽKÉ ORVIŠTE

Jakub Alchus - Marek Valovič, Dalibor Kaurin, Tomáš Wesolowski, Miloš Habán, Ivan Horváth, Martin Líška, Juraj Sumer, Kevin Daniš, Andrej Lackovič, Juraj Šiška, Štefan Majgot, Rudolf Filip, Radovan Králik, Pavol Paulovič, Matej Melicher, Peter Koška, Andrej Filip.

 

SLOVENSKÁ NOVÁ VES

Marek Repiský - Juraj Zárecký, Ondrej Repiský, Lukáš Jurčovič, Miroslav Kryštof, Adrián Lukovič, Dávid Čarnogurský, Milan Racek, Miloš Gergely, Andrej Novák, Daniel Plavucha, Lukáš Guzmický, Marek Blažek, Kristián Helbych, Andrej Kusý, Samuel Fico, Róbert Hustý.

Ján Král | 13.1.2020 | Oblastné súťaže | https://www.trnavskyhlas.sk