Na jubilejnú Majcichovskú desiatku sa chystajú aj juniorské talenty

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 5.10.2022
https://www.trnavskyhlas.sk/c/27889-na-jubilejnu-majcichovsku-desiatku-sa-chystaju-aj-juniorske-talenty/na-jubilejnu-majcichovsku-desiatku-sa-chystaju-aj-juniorske-talenty/

Slovenský atletický zväz odmení pódiových laureátov majstrovskými medailami.

Dekorovanie troch najrýchlejších junioriek minuloročnej Majcichovskej desiatky, na stupni zľava: strieborná Carina Lara Sedgwick, víťazka Nina Sedgwick a bronzová Flóra Bíróová. Rodinka Sedgwickovcov má trvalé bydlisko v Lošonci, podhorskej dedinke pri Smoleniciach. Otec pochádza z anglického Birminghamu a mama zo Špačiniec. Foto: Lenka Frolkovič Zvolenská

 

Elektronická registrácia dospelých a juniorov na 30. dejstvo medzinárodných pretekov Majcichovská desiatka beží naplno.

 

Podľa doterajšieho záujmu sa dá predpokladať, že v nedeľu 8. marca padne vo vyše dvojtisícovej obci Trnavského okresu vlaňajší účastnícky rekord.

 

Tiež k tomu môže prispieť vidiecka ouvertúra atletických majstrovstiev Slovenska v cestnom behu na 10 km.

 

Popri mužoch a ženách budú mať možnosť absolvovať 10-kilometrovú vzdialenosť na rýchlom asfaltovom okruhu aj juniorské kategórie.

 

Majcichovskí organizátori odmenia dievčatá a chlapcov do devätnásť rokov (dolná hranica nie je určená), kým o majstrovské medaily Slovenského atletického zväzu sa môžu uchádzať registrovaní členovia vo vekovom rozpätí 16-20 rokov.

 

Podrobnejšie informácie sa záujemcovia dozvedia z propozícií oboch konfrontácií (30. ročník M-10 + atletické M-SR 2020).

 

 

Pódiové trojice spred roka

Lanské preteky v Majcichove vyhrala medzi juniorkami talentovaná Nina Sedgwick (rok narodenia 2005) z Lošonca, členka Atletického klubu AŠK Slávia Trnava.

 

Odchovankyňa úspešnej trénerky Oľgy Hajmássyovej absolvovala 10 km za 47:16 min a jej o dva roky staršia sestra Carina Lara skončila na druhom stupienku (53:35).

 

Tretia priečka putovala na Žitný ostrov zásluhou Flóry Bíróovej (r. nar. 2002, Horná Potôň, 54:41).

 

Chlapčenský desaťkilometrový primát si z Majcichova 2019 odniesol Adam Janíček (r. nar. 2002, BK Lysá pod Makytou, 35:00 min).

 

Spoločníkov na stupni najlepších mal v striebornom Martinovi Hraboveckom (2000, TJ Obal servis Košice, 36:21) a v bronzovom Adamovi Kĺbikovi (2001, BK Duslo Šaľa, 37:44).

 

JAROSLAV LIESKOVSKÝ

prispievatelia | 2.2.2020 | Atletika | https://www.trnavskyhlas.sk