Do Trnavy mieri plavecká špička, predstavia sa aj reprezentanti

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 8.8.2022
https://www.trnavskyhlas.sk/c/27985-do-trnavy-mieri-plavecka-spicka-predstavia-sa-aj-reprezentanti/do-trnavy-mieri-plavecka-spicka-predstavia-sa-aj-reprezentanti/

V krytej plavárni Materiálovotechnologickej fakulty STU v Trnave sa v dňoch 22. – 23. februára 2020 uskutoční 46. ročník medzinárodných plaveckých pretekov Veľká cena Trnavy. Tento míting je považovaný za najvýznamnejšie plavecké preteky na 25 metrovom bazéne na Slovensku.

Očakáva sa aj štart Miroslavy Záborskej. Foto: Martin Vaňo

 

Tento rok očakávajú hlavní organizátori – plavecký klub STU Trnava v spolupráci s Materiálovotechnologickou fakultou STU v Trnave - účasť 400 plavcov z 32 klubov – zo Slovenska, ako aj najlepších plavcov z Poľska a Maďarska.

 

Plavecké preteky by mali byť dobrým testom výkonnosti pred vrcholným podujatím tohto roku Olympijskými hrami 2020 v Tokiu. V minulosti bolo v Trnave prekonaných niekoľko národných rekordov.

 

Ozdobou Veľkej ceny Trnavy v plávaní bude predovšetkým reprezentant Slovenska Tomáš Klobučník, druhý najlepší plavec Slovenska za rok 2019.

 

Okrem spomenutých najlepších seniorov budú v Trnave štartovať aj ďalší slovenskí seniorskí reprezentanti - napr. Zuzana Pavlikovská, Zora Ripková, Miroslava Záborská, Barbora Mikušková, Adam Halas, Matej Duša, Ľubor Koka, Lukáš Kalník.

 

Preteky sa začínajú v sobotu 22. februára o 9:00 a popoludní o 16:00, v nedeľu o 9:00.

 

(rh)

prispievatelia | 20.2.2020 | Plávanie | https://www.trnavskyhlas.sk