Trnavský hádzanár storočia naposledy vydýchol pred pätnástimi rokmi

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 28.11.2022
https://www.trnavskyhlas.sk/c/28012-trnavsky-hadzanar-storocia-naposledy-vydychol-pred-patnastimi-rokmi/trnavsky-hadzanar-storocia-naposledy-vydychol-pred-patnastimi-rokmi/

Spomienka na reprezentačného brankára a trénera majstrovskej Lokomotívy ŽOS, kamarátskeho Mariána Hirnera.

Marián Hirner (* 5. júl 1953, Trnava – † 25. február 2005, Bratislava). Foto: enc

 

Ani sa nechce veriť, ako ten čas neúprosne fičí okolo nás. Dnes, v utorok dvadsiateho piateho februára, je to 15 rokov, čo hádzanárske kruhy obletela krutá zvesť: v bratislavskej nemocnici naposledy vydýchol 162-násobný reprezentant ČSSR Marián Hirner.

 

Bol víťazom diváckej ankety o najlepšieho trnavského hádzanára storočia aj držiteľom mnohých ďalších ocenení, vrátane celoštátnych.

 

Populárny športovec predčasne odišiel na večnosť iba vo veku 51 rokov po ťažkej chorobe.

 

Veľa jeho funkcionárskych a trénerských zámerov v loptovej hre medzi sedmičkami tak zostalo nerealizovaných.

 

Dnes teda pribudnú čerstvé kvety, rozhoria sa sviečky či kahance na Mariánovom hrobe trnavského cintorína na Ulici T. Vansovej.

 

Ani s odstupom pätnástich rokov od úmrtia M. Hirnera nevyprchá žiaľ v srdciach a mysliach najmä hádzanárskych priaznivcov, ale aj širokej verejnosti. 

 

Takto spontánne sa tešili majstrovskí zverenci Mariána Hirnera po poslednom zápase extraligovej sezóny 1993/94 medzi Lokomotívou ŽOS Trnava a VSŽ Košice. Foto: zdroj Ondrej Sakar

 

 

Spomienkový profil svetoznámeho brankára, v súkromí skvelého, kamarátskeho človeka, priniesol portál trnavskyhlas.sk 25. 2. 2015.

 

Vtedajší obsiahly príspevok je čitateľom k dispozícii TU.

 

Jaroslav Lieskovský

prispievatelia | 25.2.2020 | Hádzaná | https://www.trnavskyhlas.sk