Futbalový Memoriál Karola Šebeka mal nové dejisko aj charitatívny rozmer

Spomínali a zároveň pomáhali. V športovej hale v Hrnčiarovciach nad Parnou sa v nedeľu uskutočnil Memoriál Karola Šebeka. Tradičný turnaj napísal už 22. ročník, premiérovo sa však neuskutočnil v Piešťanoch, ale v Hrnčiarovciach nad Parnou.

Tím Siladíc vyhral tohtoročný turnaj. Na fotografii aj s Marekom Šebekom (vpravo dole). Foto (7x): Juraj Henisch

K presunu sa rozhodol hlavný organizátor akcie, syn Karola Šebeka Marek, z viacerých dôvodov.

„Založili sme novú éru turnaja. Z pôvodného zámeru stretávania sa ľudí, ktorí otca poznali, zostala už len partia z Veľkých Kostolian, za ktoré otec hrával a aj tam funkcionárčil,“ uviedol Marek Šebek.

Karol Šebek bol od roku 1997 náčelníkom Mestskej polície v Piešťanoch. Pre svoje povahové črty si ho obľúbili ľudia v jeho tíme.

So svojím vtedajším zástupcom Marcelom Mihalikom začali organizovať futbalový turnaj, na ktorom sa stretávali mestské polície, či iné bezpečnostné zložky.

Karolovi Šebekovi však podkopala zdravie choroba a vo veku 54 rokov svoj najťažší súboj v živote prehral. Odvtedy nesie turnaj jeho meno.

„Väčšina futbalistov, ktorí na turnaji nastúpili, už otca nepoznala. Vedia o ňom z počutia a rozprávania. O to je cennejšie, že sa na takejto akcii zúčastnia, vážim si to,“ pokračuje Marek Šebek.

Na turnaji pravidelne štartuje firma Marell, ktorú vedie práve Marek Šebek. Tento rok si v jej drese premiérovo zahral na turnaji aj jeho synovec 15-ročný Samuel Šebek, ktorý je zároveň vnukom Karola Šebeka.

Futbalovo rastie v Spartaku Trnava a aj na memoriáli ukázal veľký potenciál. Sám strelili štyri góly a stal sa najlepším strelcom turnaja.

Účastníci turnaja prispeli na zakúpenie tohto prístroja. Foto: Juraj Henisch

Nedeľnému turnaju vtisol aj charitatívnu pečať. Všetky tímy sa vyzbierali po sto eur na štartovné, ďalšie desiatky eur pridali hráči Termomontu, ktorým uhradila štartovné firma.

Spolu sa tak vybralo viac ako 600 eur, ktoré použili na dofinancovanie kúpy regeneračného prístroja pre Petra Vargu mladšieho.

Mladík zo Siladíc je pripútaný na invalidný vozík, napriek tomu sa aktívne venuje športu boccia.

„Ide o akúsi formu rotopedu, pri ktorom si precvičuje horné a dolné končatiny regeneračným spôsobom,“ uviedol Šebek.

Peter Varga starší, mladíkov otec, si bol turnaj osobne zahrať a s partiou zo Siladíc ho napokon aj vyhrali.

Na druhom mieste skončili Piešťany, tretí nováčik turnaja Drvič Lošonec. Nasledoval Termomont, Marell Trnava a Veľké Kostoľany.

Tím z Piešťan skončil na druhom mieste.

Drvič Lošonec pri svojej premiérovej účasti na podujatí obsadil bronzovú priečku.

Už tradičný účastník Termomont obsadil štvrté miesto.

Piatu priečku si vybojoval Marell Trnava.