Trnavský plavec František Jablčník splnil limit na európsky šampionát

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 8.8.2022
https://www.trnavskyhlas.sk/c/28127-trnavsky-plavec-frantisek-jablcnik-splnil-limit-na-europsky-sampionat/trnavsky-plavec-frantisek-jablcnik-splnil-limit-na-europsky-sampionat/

Jedným z posledných športových podujatí pred zákazom organizovania športových podujatí na Slovensku z dôvodu obáv o šírenie koronavírusu bola Veľká cena Slovenska v plávaní v Bratislave. Trnavský klub STU Trnava dosiahol viaceré veľmi dobré výsledky.

František Jablčník v cieli pretekov. Foto: Martin Vaňo

 

V silnej konkurencii 500 plavcov zo 71 plaveckých klubov štartovalo 31 trnavských plavcov, ktorí potešili svojimi výbornými výsledkami.

 

Najväčší úspech dosiahol juniorský reprezentant SR František Jablčník, ktorý v disciplíne 400 metrov polohové preteky obsadil tretie miesto a skvelým časom 4:29.55 splnil ostrý A limit na ME juniorov 2020 v škótskom Aberdeene a dokonca vytvoril juniorský rekord SR!

 

O ďalšie 2 limity na ME juniorov sa postarala juniorská reprezentantka SR Nina Vadovičová (SŠŠ J. Herdu), ktorá splnila B limit v disciplínach 100 a 200 metrov prsia.

 

Týmito výbornými výkonmi obsadila 2x tretie miesto. V disciplíne 50 metrov prsia skončila druhá.

 

Výborne plával aj seniorský reprezentant SR Adam Halas, ktorý sa na stupne víťazov prebojoval v disciplínach 50 a 100 metrov motýlik a skončil v oboch na treťom mieste.

 

Ani ostatní plavci STU Trnava nezaostali za svojimi výkonmi, celkovo vyplávali 27 finálových umiestnení a mnohí si zlepšili svoje osobné maximá. Spolu získali plavci STU Trnava 6 medailí: 1 striebornú a 5 bronzových.

 

Tréner Rastislav Hlavatý a František Jablčník.

 

Vpravo Adam Halas.

 

Vpravo Nina Vadovičová.

 

text: rh

foto: Martin Vaňo

prispievatelia | 12.3.2020 | Plávanie | https://www.trnavskyhlas.sk