Samý sex a vraždy

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 21.9.2023
https://www.trnavskyhlas.sk/c/2814-samy-sex-a-vrazdy/samy-sex-a-vrazdy/

Úprimne, prečo začínate čítať tento stĺpček? Ak to robíte pravidelne, teším sa tomu a som poctená. Ak za to môže titulok, potom splnil svoj účel.

Pritiahol pozornosť. Lacný trik? Áno. Ale účinný. Po internete koluje článok Borisa Filana, v ktorom píše, že raz sa budeme pred svojimi vnúčatami hanbiť za to, čo sme čítali, pozerali a počúvali, na kom sme profitovali a koho sme uznávali. Na záver múdro dodáva, že my kolaborujeme s tvorcami tohto mediálneho hnusu, lebo ho sami kupujeme, čítame a tak ďalej. Je to začarovaný kruh. Pokiaľ ľudí neprestanú priťahovať vraždy, sex, škandály a rôzne zvrátenosti, pre médiá budú naďalej témou číslo jeden.
Dobrý bulvár podľa mňa má svoje miesto na trhu aj v živote. Veď koho by bavilo čítať stále len suché spravodajstvo alebo ťažko stráviteľné filozofické bláboly či odborné články? Hlavnou funkciou bulváru má byť zábava. Čo mi však prekáža je priživovanie sa nešťastí druhých. Keď tragicky zahynul bratranec, ku krstným hneď nabehli hyeny z istého denníka. Možno inokedy by som si povedala, že je to ich práca, ale teraz to bolo iné. Týkalo sa ma to.
Iveta Bartošová, ktorú si podávajú v jednom kuse, sa ma síce netýka, ale občas nechápem, o čo im ide. Chcú ju dohnať k samovražde? Alebo je to naozaj len dobre premyslené divadlo a speváčka to sama médiám podstrkuje, ako je to u niektorých celebrít zvykom? Veď byť neustále na titulných stranách má svoje výhody.
 

Katarína Rosinová | 11.8.2011 | Za dverami | https://www.trnavskyhlas.sk