Práce na záhradke a príprava na novú sezónu

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 5.10.2022
https://www.trnavskyhlas.sk/c/28332-prace-na-zahradke-a-priprava-na-novu-sezonu/prace-na-zahradke-a-priprava-na-novu-sezonu/

Aj keď na začiatku apríla nás trápili nočné mrazy a vietor, v posledných dňoch sa počasie umúdrilo a už to vyzerá na pravé jarné počasie. Práve teraz začína záhradkárom sezóna a pilne pracujú na tom, aby pripravili všetko na novú sezónu. Ak máte aj vy záhradku, na ktoré práce na záhradke by ste nemali zabudnúť?

Ilustračné foto: welcomia / Shutterstock.com

 

Spiľovanie nebezpečných stromov

Ovocné stromy, ale aj tuje, či iné okrasné dreviny môžu pri dlhodobom zanedbaní vyrásť do veľkej výšky, či šírky a brániť tak rastu iných rastlín, či drevín.

 

Vo väčšine prípadov ale zasahujú do fasády, strechy, či na susedný pozemok a pri silných búrkach môžu ohroziť zdravie, ale aj majetok.

 

Práve teraz na jar odporúčame zrealizovať spiľovanie nebezpečných stromov, všetkých rizikových stromov, ktoré môžu ohroziť zdravie, ale aj majetok.

 

Spiľovanie stromov musí prebiehať bezpečne, s pomocou techniky na to určenej, nakoľko sa jedná o výškové práce s veľkým rizikom nebezpečenstva úrazu.

 

 

Ostrihávanie okrasných drevín, najmä tují

Živý plot z tují je veľmi obľúbený na vidieku. Viaceré rodiny si tak vytvárajú súkromie a chránia sa pred prachom a nečistotami z cestných komunikácií.

 

Ak máte živý plot, či už z ťahavých fotínií, alebo z tují, ostrihajte okrasné dreviny a živý plot pomocou špeciálnych nožníc na strihanie drevín.

 

Ostrihávanie okrasných drevín a živých plotov skrášli vašu záhradku. Nezabúdajte pritom používať kvalitné záhradnícke náradie.

 

Najlepšie švajčiarske nože tentokrát nechajte odložené a kúpte si kvalitnejšie elektrické nože na živý plot.

 

 

Uskladnenie vody na polievanie záhradky

Plánujete sadiť a chcete mať v lete bohatú úrodu? Potrebujete si čím skôr vyriešiť problém s uskladnením úžitkovej, resp. dažďovej vody.

 

Vyriešiť to môžete plastovými sudmi, avšak praktickejším riešením sú betónové podzemné nádrže na dažďovú vodu, ktorú môžete využívať na polievanie úrody.

 

Dokážu uskladniť väčšie množstvo vody a nerozmnožujú sa v nich baktérie, riasy, ktoré by mohli ohroziť polievanú úrodu.

 

Túto vodu môžete využiť aj na umývanie záhradnej techniky, terasy, či umývanie pivničných schodov.

inzercia | 17.4.2020 | Dom a záhrada | https://www.trnavskyhlas.sk