Piešťanské kúpele rozšírili služby, prevádzku spustili ďalšie hotely

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 1.10.2020
https://www.trnavskyhlas.sk/c/28521-piestanske-kupele-rozsirili-sluzby-prevadzku-spustili-dalsie-hotely/piestanske-kupele-rozsirili-sluzby-prevadzku-spustili-dalsie-hotely.htm

Kúpele boli zatvorené od 1. apríla, začiatkom mája obnovili služby pre klientov zdravotných poisťovní. Od dnešného dňa môžu služby kúpeľov využívať aj ďalší klienti.

Okolie hotela Pro Patria. Foto: www.kupelepiestany.eu

 

Slovenské liečebné kúpele Piešťany po nevyhnutných obmedzeniach rozširujú poskytovanie služieb aj pre verejnosť. Od dnešného dňa sú opäť otvorené kúpeľné hotely Pro Patria, Splendid a Esplanade.

 

V platnosti naďalej ostávajú rozšírené hygienické opatrenia. Samozrejmosťou je rýchlotest na Covid-19, ktorý pri príchode vykoná priamo personál, ako aj priebežné monitorovanie teploty hostí.

 

Bazény budú otvorené len pre kúpeľných hostí. Informovala o tom hotelová sieť Ensana, ktorá v Európe prevádzkuje 26 kúpeľných hotelov.

 

Piešťanské kúpele od polovice marca na základe rozhodnutia vlády neposkytovali wellness a rekreačné pobyty.

 

Na konci marca v súvislosti s vtedajšou situáciou zatvorili všetky prevádzky. Svoje služby kúpele obnovili až začiatkom mája, ale len pre slovenských klientov, ktorým kúpeľnú liečbu hradí zdravotná poisťovňa.

 

„Začali sme sa tiež naplno pripravovať na letnú sezónu a veríme, že hostia si u nás ešte tento rok užijú kúpeľnú atmosféru. Pripravili sme pobyty a akcie pre tradičných kúpeľných hostí, ale aj pre rodiny s deťmi, ktoré sa rozhodnú stráviť letnú dovolenku v Piešťanoch,“ uviedol Tibor Haris zo spoločnosti Ensana.

 

V júli by už návštevníci mali mať k dispozícii aj päťhviezdičkový hotel Thermia Palace a v prípade záujmu aj hotel Jalta.

 

SITA

prispievatelia | 23.5.2020 | Piešťany | https://www.trnavskyhlas.sk