Po Majcichove rozdajú atlétom ďalšie majstrovské medaily na Kysuciach

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 5.10.2022
https://www.trnavskyhlas.sk/c/28657-po-majcichove-rozdaju-atletom-dalsie-majstrovske-medaily-na-kysuciach/po-majcichove-rozdaju-atletom-dalsie-majstrovske-medaily-na-kysuciach/

Slovenský atletický zväz usporiada koncom júna svoj šampionát v desaťtisícke na ovále. Prihlásení sú aj obaja víťazi jubilejnej Majcichovskej desiatky, Tibor Sahajda a Silvia Valová.

Tibor Sahajda v cieli marcových M-SR na majcichovskej trati. Najlepší slovenský vytrvalec ostatných sezón prvý raz absolvoval cestných 10 km pod tridsať minút. Foto: Marta Országhová

 

Bežecká komunita sa konečne dočkala. Po nedobrovoľnej koronavírusovej odmlke opäť dostane priestor elitná konfrontácia o medailové pocty.


Bude tomu tak v sobotu 27. júna na atletickom ovále v Kysuckom Novom Meste, kde uvidia priaznivci kráľovnej športov slovenský šampionát v behu na 10-tisíc metrov.


Jeho cestná podoba, desaťkilometrová, sa bežala v nedeľu 8. marca na certifikovanej trati v uliciach Majcichova.


Termínovo to vtedy bolo natesno. O deň neskôr, kvôli pandémii, totiž zakázali na Slovensku organizovanie všetkých podujatí, vrátane športových.


Pripomeňme, že 30. ročník Majcichovskej desiatky, premiérovo súčasť M-SR na vidieku, vyhrali obhajcovia prvenstiev spred roka v Strážskom, Tibor Sahajda (BMSC Bratislava, 29:53 min) a Silvia Valová (AK Zdravie v pohybe Lučatín, 34:39), obaja v osobných rekordoch.


Po Majcichove má Sahajda na konte trinásť celoštátnych titulov v behoch na dlhé trate, Valová štyri.


Obaja už poslali záväznú prihlášku aj na blížiace sa kysucké preteky s majstrovskou visačkou.


Súčasne v nich pôjde o druhé kolo Bežeckého pohára SAZ 2020. Záujemcovia so zväzovou registráciou teda dostanú ďalší súťažný impulz.


Tiež tohtoročná pohárová ouvertúra mala priestor začiatkom marca na majcichovskom okruhu.


JAROSLAV LIESKOVSKÝ

prispievatelia | 17.6.2020 | Atletika | https://www.trnavskyhlas.sk