Na zosnulého holiča Milana Vnenčáka zo Špačiniec spomínajú aj v zámorí

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 8.8.2022
https://www.trnavskyhlas.sk/c/28664-na-zosnuleho-holica-milana-vnencaka-zo-spaciniec-spominaju-aj-v-zamori/na-zosnuleho-holica-milana-vnencaka-zo-spaciniec-spominaju-aj-v-zamori/

Extrnavčan Ján Slovinec žije za veľkou mlákou od roku 1979, jeho archívne fotografie sú z trnavskej súťaže v tvorbe účesov.

Majstrovstvá Západoslovenského kraja 1973 v účesovej tvorbe. V trnavskom kaderníctve oproti cukrovaru ich organizoval M. Vnenčák (vzadu za rečníckym pultom).

 

Portál trnavskyhlas.sk už v apríli informoval o úmrtí 78-ročného Špačinčana Milana Vnenčáka, nezabudnuteľného športového činovníka vo svojej obci aj v širokom regióne.


Smutná zvesť zarmútila mnohých. Tiež Jána Slovinca, ktorý žije v USA už vyše štyri desaťročia.


"Na Milana Vnenčáka mi zostali hlboké spomienky. Bol to skvelý, kamarátsky človek," napísal do elektronickej pošty.

 

Víťazné kaderníčky spolu s J. Slovincom.

 

V Slovincovom zámorskom archíve zostala aj jeho snímka s ďalšími trnavskými účastníčkami krajskej súťaže spred štyridsiatich siedmich rokov. 

 


Slovinec si napríklad uchováva v pamäti svoju účasť v prvom ročníku cestných pretekov Špačinský trojuholník.


"Vtedy, začiatkom júla 1978, bežalo tridsaťtri mužov a výstrelom zo štartovej pištole nás poslal na vyše desaťkilometrovú trať do Trnavy a späť práve Milan Vnenčák, zakladateľ pretekov a ich riaditeľ," napísal nám do e-mailu.


Pri záverečnom spoločenskom posedení si obaja podebatovali aj o trnavských súťažiach v tvorbe účesov.


Známy holič M. Vnenčák, uznávaný fachman vo svojej profesii, ich totiž viackrát organizoval, kým J. Slovinec so svojou bujnou hrivou sa neraz posadil na manekýnsku stoličku.


Text: Jaroslav Lieskovský
Foto: archív Jána Slovinca

prispievatelia | 20.6.2020 | Tí sú naši | https://www.trnavskyhlas.sk