NÁZORY: Trnavské futbalové frustrácie: Prázdne hľadisko, finančný mínus aj zlomení hráči

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 5.8.2020
https://www.trnavskyhlas.sk/c/28683-nazory-trnavske-futbalove-frustracie-prazdne-hladisko-financny-minus-aj-zlomeni-hraci/nazory-trnavske-futbalove-frustracie-prazdne-hladisko-financny-minus-aj-zlomeni-hraci.htm

Facebookové steny sa už niekoľko dní pekne zapĺňajú fotografiami zo zahraničia. Tu párik z Trnavy na výlete v Rakúsku, tam kamarátky na káve v Prahe, tam chalan po stopách histórie v Nemecku. "Konečne môžeme cestovať!" tešia sa ľudia.

Marka Tešiju (v červeno-čiernom) v prvom polčase dunajskostredskí hráči často zdvojovali, trnavský kreatívny futbalista sa k svojmu typickému hernému prejavu nedostal. Foto: Spartak TrnavaMožno by v hojnom počte v nedeľu podvečer pribúdali aj fotografie fanúšikov Spartaka zo Štadióna Antona Malatinského. Derby s Dunajskou Stredou by zrejme prilákalo do hľadiska tisíce futbalových priaznivcov, ktorí dlhšie do svojho chrámu nemohli prísť.


Umožnené to však bolo iba 285 z nim, pretože zvyšok do povolenej kapacity 500 tvoril technický personál, funkcionári, novinári, televízne štáby, atď.


Polovicu kapacity štadiónov bude možné pre koronavírusové opatrenia naplniť až od 1. júla. To je veľmi dobrá správa!


Ťažšie sa však prijíma fakt, že pokým hranice si dovolíme otvoriť už teraz s 22 krajinami, profesionálny šport na Slovensku so všetkým, čo k tomu patrí, stále dusíme.

 

Pritom aj odborníci varujú, že ak príde druhá vlna pandémie, tak si ju dovlečieme zo zahraničia...


Pohľad na takmer prázdne hľadisko bola trnavská frustrácia číslo 1.


Druhú zažil ekonóm Spartaka, keď vyčíslil stratu po porovnaní nákladov na zápas v porovnaní s príjmami zo vstupného.


A tretia prišla v priebehu hry.


Spartak mal proti Dunajskej Strede v prvom polčase tri dobré šance, súpera dokázal dostať do úzkych aj po zmene strán.

 

Výstižne to však pomenoval na pozápasovej tlačovke tréner Spartaka Marián Šarmír, ktorý označil finálnu fázu v prevedení andelov za "žalostnú".


Ešte väčší problém má súčasná Trnava v defenzíve, ktorá stojí na hlinených nohách. V kádri zostal pre nadstavbu jediný typický stopér - Anthony. A podľa toho to aj vyzerá.

 

K tomu si treba prirátať mentálnu nepohodu mužstva a na víťaza si môžete bez veľkého rizika ísť v pohode vopred staviť.


Hráči Dunajskej Stredy sa pri oboch góloch museli cítiť ako na dovolenke v päťhviezdičkovom hoteli, toľko luxusu v podobe voľného času  a priestoru v pokutovom území súpera si dlho neužívali.

 

Trnavčania bránili len tieňovo a tak to aj dopadlo. Na svetelnej tabuli v 74. minúte svietilo 0:2 a na ihrisku sa prejavila trnavská frustrácia číslo 3.


Červeno-čierni sa definitívne zlomili a DAC si zahral v závere duelu s rezignovanými spartakovcami bago.

 

Našťastie, tím zo Žitného ostrova nemal potrebu pribíjať ďalšie klince do červeno-čiernej rakvy.

 


Diváci po zápase napriek tomu zatlieskali. Dlane si nešetrili ani počas duelu.

 

Hlad po futbale bol zjavne veľký a publikum opäť ukázalo, že tento šport ľudia v Trnave milujú. Stačili malé iskry a z tribún začal prichádzať oheň.


"V lete musíme pracovať na výraznom posilnení kádra," odznelo tiež na pozápasovej tlačovke z úst trénera Šarmíra. Nedá sa nesúhlasiť.

 

Len sa natíska otázka, v akej finančnej kondícii bude klub pred novou sezónou. Pretože je rozdiel káder doplniť o nové tváre a káder posilniť.

Ján Král | 22.6.2020 | FC Spartak Trnava | https://www.trnavskyhlas.sk