Spartak v Michalovciach neudržal vedenie, Rusov striedal pre nepríjemné zranenie

Futbalisti trnavského Spartaka remizovali v Michalovciach 2:2. Duel na východe republiky pritom mali dobre rozbehnutý, po polčase už viedli 2:0, po prestávke ale domáci dokázali vyrovnať.

Sobczyk vypracoval prvý gól Spartaka. Archívne foto: Peter Kollár

Andeli išli do vedenia po peknej akcii, keď sa v šestnástke Sobczyk dokázal pretlačiť cez brániaceho Griča, spätnou prihrávkou našiel na päťke Vukojeviča a Švéd, ktorý nastúpil v základnej zostave pohotovo v 21. minúte otvoril skóre.

Druhý gól pridal tesne pred prestávkou Gamboš, keď odrazenú loptu zo šestnástky nasmeroval bez prípravy do siete.

Gól do kabíny mal Zemplínčanov zlomiť, stal sa ale pravý opak. Po nedôslednosti v trnavských zadných radoch strelil kontaktný gól už v 51. minúte zblízka Konstantinidis a o dve minúty neskôr trafil exportne z priameho kopu do siete Žofčák.

Škrvnou na dueli bolo zranenie trnavského brankára Rusova, ktoré mu spôsobil hlúpym dohratím súboja Kountouriotis. Za zákrok videl iba žltú kartu.

Gólman Trnavy musel striedať, Grék mu v sklze nohou trafil hlavu a roztrhol peru a kožu na brade.

Striedajúci Takáč si udržal vo zvyšnom čase čisté konto, duel sa skončil remízou 2:2.

Zranenie Dobrivoja Rusova. Foto: dr

Fortuna liga - nadstavbová časť - 3. kolo

MFK Zemplín Michalovce - FC Spartak Trnava 2:2 (0:2)
Góly: 51. Konstantinidis, 53. Žofčák - 22. Vukojevič, 45. Gamboš
ŽK: Kountouriotis - Tzandaris
Rozhodovali: Nemček - Hrčka, Jánošík
Diváci: 298
MICHALOVCE: Dehtiar - M. Kolesár, Grič, Vojtko - Konstantinidis, Savvidis, Neofytidis, Mendez (46. Žofčák) - Kountouriotis (63. Kvocera), Sidibé, Diarra (46. Popovic). Tréner: Majoroš.
SPARTAK: Rusov (63. Takáč) - Turňa, Izuchukwu, Moenza - De Barros, Tešija, Gamboš (67. Bamidele), Tzandaris, Yao - Sobczyk, Vukojevič (79. Horvát). Tréner: Šarmír.

Jozef Majoroš (tréner Michaloviec): „Chcel by som vyjadriť ľútosť na zranením trnavského brankára a verím, že sa dá čoskoro dokopy. Čo sa zápasu týka, tak my sme dali šancu hráčom, ktorí majú zmluvu aj na ďalší ročník. Prvý polčas nám viazla spolupráca, chýbal dôraz a dostali sme dva góly. Cez polčas sme si povedali, ako by mal vyzerať futbal a hrali sme tak, ako si predstavujem. Igor Žofčák opäť ukázal svoju genialitu pri prvom, aj pri druhom góle. Vyrovnali sme pomerne skoro a mali sme ďalšie šance, aby sme zápas úplne otočili.“

Marián Šarmír (tréner Spartaka): „Naším cieľom bolo uhrať tu nejaký bod, lebo sme sa potrebovali mentálne nakopnúť. Prvý polčas bol z našej strany dobrý a stav 2:0 lichotivý. Povedali sme si, že budeme pokračovať v našej hre, ale v druhom polčase akoby boli hráči psychicky vymenení. Za 7 minút dovolili domácim vyrovnať a to nesmie prvoligovému mužstvu stávať. Mal som pocit, že realizačný tím chcel viac ako niektorí hráči. Dnes mi mnohí otvorili oči a s niektorými sa budeme musieť po sezóne rozlúčiť. Oveľa viac ako strata bodov ma mrzí zranenie nášho brankára, lebo ten zákrok bol úplne zbytočný a takéto voľačo na futbal nepatrí. Dobo bude dlhšie mimo hry a je mi toho chlapca ľúto.“