El Maestro skončil v Grazi, Rusovove zranenie nie je vážne

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 30.9.2020
https://www.trnavskyhlas.sk/c/28719-el-maestro-skoncil-v-grazi-rusovove-zranenie-nie-je-vazne/el-maestro-skoncil-v-grazi-rusovove-zranenie-nie-je-vazne.htm

Prinášame krátke správy z futbalu.

Nestor El Maestro. Foto: Juraj Cisár


Tréner Nestor El Maestro nedokončí sezónu v Sturme Graz. Vo štvrtok ho spoločne s asistentom a jeho bratom Nikonom El Maestrom odvolali z funkcie.

 

Bývalý kouč Spartaka viedol rakúske družstvo v 32 zápasoch, dosiahol 13 víťazstiev, päť remíz a 14 prehier. Dôvodom na výmenu boli posledné neuspokojivé výsledky.

 

Jeho funkciu prebrali doterajší tréneri rezervy Thomas Hösele a David Tauschmann, do realizačného tímu nastúpil aj Günther Neukirchner.

 

 

Rusova zašívali

Zranenie brankára Spartaka Dobrivoja Rusova zo zápasu v Michalovciach naštastie nie je vážne. Grécky futbalista Kountouriotis mu v sobotnom zápase nešetrným sklzom a následným úderom kolenom do tváre spôsobil tržné rany na pere a pod ústami.

 

Miesto mu v nemocnici zašili, vyšetrenia nepreukázali iné problémy.

 

Hráča prepustili do domáceho ošetrovania, podľa správ z klubu to vyzerá u neho na nútený dvoj- až trojtýždňový oddych.

 

 

Na Ružomberok šachovnicovo

Spartak už spustil predaj vstupeniek na duel s Ružomberkom, zakúpiť sa dajú cez sieť Maxiticket.sk.

 

Prvýkrát od vypuknutia koronavírusovej pandémie bude možné, aby prišlo na Štadión Antona Malatinského viac ako 9000 divákov, teda maximálne polovica kapacita. 


„Počas zápasu musia mať všetci návštevníci prekryté dýchacie cesty a dodržiavať šachovnicové sedenie. To znamená, že vedľa seba môžu sedieť iba členovia jednej domácnosti. Rovnaké podmienky budú aj pre majiteľov permanentných vstupeniek. Nebudú platiť presné miesta, iba sektor a tribúna, aby bolo možné dodržať šachovnicové sedenie,“ píše na svojom webe klub, ktorý žiada divákov o dodržiavanie pokynov od usporiadateľskej služby.

Ján Král | 28.6.2020 | FC Spartak Trnava | https://www.trnavskyhlas.sk