Trnavčan Ľuboš Benkovský sa stal trénerom Zlatých Moraviec

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 30.9.2020
https://www.trnavskyhlas.sk/c/28740-trnavcan-lubos-benkovsky-sa-stal-trenerom-zlatych-moraviec/trnavcan-lubos-benkovsky-sa-stal-trenerom-zlatych-moraviec.htm

Mladý kouč viedol roky mládežníkov Spartaka, medzi mužmi pôsobil pri Lokomotíve Košice a Slavoji Trebišov.

Ľuboš Benkovský. Foto: Ján Král

 

Trnavčan Ľuboš Benkovský (31) sa stal trénerom fortunaligového futbalového klubu FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble.

 

Rodák zo slovenského Ríma do leta 2018 pracoval s mládežou v Spartaku Trnava, v sezóne 2018/2019 viedol druholigovú Lokomotívu Košice a v ročníku 2019/2020 pracoval v Slavoji Trebišov.

 

S ViOn-om podpísal zmluvu na rok s opciou.

 

"Ide o najväčšiu výzvu, ktorú vo svojej doterajšej kariére podstúpim. ViOn má svoju históriu. Je pyšný na značku rodinného klubu. Vedenie klubu mi na stretnutí prezentovalo filozofiu a víziu. Úprimne poviem, že sa s tým stotožňujem a na naplnení plánov či cieľov sa budem rád podieľať. Ciele si spoločne zadefinujeme v najbližšom období. Jedným z prvých krokov bude doplnenie a zastabilizovanie kádra pre novú sezónu," povedal podľa klubového webu nový kormidelník.

 

Ľuboš Benkovský na poste hlavného kouča ViOnu nahradil Karola Praženicu.

 

Štyridsaťdeväťročnému kormidelníkovi v tíme fortunaligistu vypršala zmluva 30. júna a klub od Žitavy sa rozhodol nepokračovať v ďalšej spolupráci.

 

Generálny manažér FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble Marek Ondrejka už skôr informoval, že Praženicu nahradí slovenský, český alebo španielsky tréner. Voľba napokon padla na mladého Slováka.

 

Do konca aktuálneho ročníka Fortuna ligy zostáva odohrať dve nadstavbové kolá. Futbalisti Zlatých Moraviec cestujú počas najbližšieho víkendu do Senice a 11. júla ukončia sezónu doma proti Seredi.

 

Klub už má istotu zotrvania v najvyššej súťaži aj do ďalšej sezóny.

 

SITA

prispievatelia | 1.7.2020 | FC Spartak Trnava | https://www.trnavskyhlas.sk