Veľký krok hádzanára Péchyho: Z Hlohovca prestúpil do Nemecka

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 8.8.2022
https://www.trnavskyhlas.sk/c/28754-velky-krok-hadzanara-pechyho-z-hlohovca-prestupil-do-nemecka/velky-krok-hadzanara-pechyho-z-hlohovca-prestupil-do-nemecka/

V novom klube rodáka z Trnavy v minulosti pôsobil aj Miroslav Volentics.

Lukáš Péchy. Foto: Ján Král

 

Hádzanár Lukáš Péchy (23) prestupuje zo Sporty Hlohovec do Nemecka. Rodák z Trnavy bude obliekať dres účastníka druhej bundesligy TuS Ferndorf. S klubom, ktorý v minulej sezóne skončil na deviatom mieste, podpísal dvojročný kontrakt.


Péchy má za sebou vynikajúcu sezónu. V extralige, ktorú v polovici nadstavby pre koronavírus predčasne ukončili, strelil za Hlohovec 147 gólov a viedol tabuľku strelcov.


Dostal sa do mužskej reprezentácie, nominovali ho aj do ankety Slovenského zväzu hádzanej, kde sa dostal do top Sedmičky roka 2019.


Okrem  Ferndorfu, kde v minulosti pôsobil aj bývalý slovenský reprezentant Miroslav Volentics, mal o Péchyho údajne záujem aj maďarský Eger. Kroky Trnavčana však smerovali do krajiny, kde patrí hádzaná medzi popredné športy.


„Som veľmi rád, že to takto dopadlo. Verím, že je to pre mňa dobrý krok a odrazový mostík do budúcnosti, ale zatiaľ nechcem predbiehať. Druhá najvyššia nemecká súťaž je totiž kvalitná liga. Sám som zvedavý, aké to bude. Hrával som iba v našej extralige, nemám skúsenosti z takých náročných ligových duelov. Veľmi sa na to teším, je to pre mňa veľká výzva,“ povedal Péchy na margo svojho prestupu pre oficiálny web Slovenského zväzu hádzanej.


Péchy začínal s hádzanou v Trnave, do Hlohovca prešiel už v mládežníckom veku. Popritom hrával aj futbal, v mládežníckych kategóriach za Lokomotívu Trnava, neskôr za Modranku.

Ján Král | 4.7.2020 | Hádzaná | https://www.trnavskyhlas.sk