Spartak v rozlúčkovom zápase rozhodcu Pavlíka zdolal Ružomberok

Len 1527 divákov bolo zvedavých na zápas Spartaka Trnava s Ružomberkom. Andeli napriek priemernému výkonu napokon pretrhli výsledkovú agóniu, súpera z Liptova zdolali 2:0.

Tribúny boli riedko zaplnené, ultras však predviedli pôsobivú pyrošou. Foto: Ján Král

Zápas začala slávnostne, hlavný rozhodca Jozef Pavlík viedol posledný duel v kariére, za dlhoročnú kariéru mu dresom s jeho menom poďakoval aj Spartak Trnava.

Už v druhej minúte musel arbiter prerušiť hru, Kmeť fauloval najprv Sobczyka a následne Tzandarisa, muselo sa ošetrovať. Na severnej tribúne sa rozhoreli bengálske ohne a dymovnice, ktoré dopĺňali fanúšikovský transparent Každý vírus treba vypáliť.

Trnava začala aktívnejšie, tlačila sa dopredu, ale ružomberské defenzívne hradby dobre vzdorovali. Z pravej strany prileteli na prvú tyč dve dobré prihrávky na Sobczyka, trnavský útočník sa ani z jednej nedokázal presadiť.

V 23. minúte dostal loptu za obranu Sobzcyk, Mrva ho fauloval, rozhodca ukázal na biely bod, Vukojevič však penaltu nepremenil, trafil len do tyče.

V 28. minúte sa k lopte vo vzdialenosti asi 25 metrov od bránky dostal Tzandaris, napriahol a jeho jedovka skončila v sieti Macíka, ktorý nezareagoval – 1:0.

Po zmene strán sa po technických skratoch Turňu a brankára Takáča dostal ako prvý k zakončeniu Regáli, skúsil v zakončení obaliť loptu, ale jeho pokus minul cieľ.

V 65. minúte striedajúci Bamidele vypracoval veľkú šancu pre Gamboša, ten však šikovnú spätnú prihrávku zakončil iba strelou vedľa.

V 78. minúte po Gambošovom centri roztlieskal publikum pohotovým aj keď nepresným volejom v páde zo sedem metrov Tešija.

Andeli poistili svoje víťazstvo v 85. minúte, po nakopnutej lopte vyhral na polovici ihriska hlavičku Bamidele, poslal ňou do úniku nepokrytého Tešiju, ktorého síce dobehol obranca, no chorvátsky legionár loptu zasekol, prvou strelou trafil Macíka, no následnú dorážku premenil v druhý gól Trnavy.

Pre rozhodcu Jozefa Pavlíka išlo o posledný duel kariéry, teraz bude delegátom. Foto: trnavskyhlas.sk

Fortuna liga – 4. kolo nadstavbovej časti:
Spartak Trnava – MFK Ružomberok 2:0 (1:0)

Góly: 28. Tzandaris, 85. Tešija
ŽK: -
Rozhodovali: Pavlík – Žákech, Jekkel
Diváci: 1527
SPARTAK: Dom. Takáč - Turňa, Anthony, Moenza – Cabral (66. Sekera), Gamboš, Tzandaris, Tešija, Yao – Sobczyk (71. Benovič), Vukojevič (64. Bamidele). Tréner: Šarmír.
RUŽOMBEROK: Macík – Čurma, Mrva, Twardzik – Kojnok (70. Almási), Kmeť (54. Brenkus), Filinský, Dal. Takáč (75. Kochan), Mojžiš - Ďungel, Regáli. Tréner: Haspra.

Ján Haspra (tréner Ružomberka): „Prvý polčas ma Trnava veľmi prekvapila, hrala dobre, verili si, boli plní chuti, odvahy, prevýšili nás v osobných súbojoch, behavosti, prístupe k zápasu. Zaslúžene sa ujali vedenia, ešte predtým zahodili pokutový kop, čo by nás malo nakopnúť. Paradoxne, inkasovali sme a prehrávali sme. Cez polčas sme si niečo povedali, po zmene strán to bolo lepšie, začínali sme mať prevahu aj šance. Vtedy, keď sa tlak stupňoval, prišlo zranenie hráča a odvtedy to bolo rozkúskované a už sme sa nevedeli do stretnutia vrátiť. Snažili sme sa ešte zvrátiť výsledok, nepodarilo sa nám to a súper zvýšil z protiútoku na 2:0. Víťazstvo Trnavy je z celkového pohľadu plne zaslúžené.“

Marián Šarmír (tréner Spartaka): „Súhlasím s kolegom, hlavne v prvom polčase sme mali vstup veľmi dobrý, boli sme solídni na lopte. Šancí boli žiaľ pomenej, penalta a pekný gól Tzandarisa bol v poriadku, za to mužstvo po dlhšom čase chválim. Nespokojný som však zase s druhým polčasom, neviem, kde nechávajú chalani myšlienky. Silou vôle a tímovosti sme to nakoniec dotiahli do úspešného konca, za čo má mančaft odo mňa pochvalu. Takýchto zápasov by malo byť z našej strany oveľa viac.“