Trnavskí plavci cez koronavírus nemohli poriadne trénovať, na pretekoch však bodovali

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 8.8.2022
https://www.trnavskyhlas.sk/c/28799-trnavski-plavci-cez-koronavirus-nemohli-poriadne-trenovat-na-pretekoch-vsak-bodovali/trnavski-plavci-cez-koronavirus-nemohli-poriadne-trenovat-na-pretekoch-vsak-bodovali/

Plavecký klub STU Trnava sa dňa 4. 7. 2020 zúčastnil na plaveckých pretekoch v Bratislave pod príznačným názvom „Corcavid test“. Po štyroch mesiacoch spočiatku nútenej nulovej prípravy, neskôr tréningu na suchu a posledný mesiac obmedzeného tréningu na mestskej krytej plavárni Zátvor sa trnavskí plavci prezentovali veľmi dobrými výkonmi.

Trnavské plavkyne Tomanová (vľavo) a Ožvaldová. Foto: archív klubu

 

V konkurencii 400 plavcov z 35 plaveckých klubov štartovalo aj 30 plavcov STU Trnava, ktorí zo seba vydali maximum a podarilo sa im vybojovať 20 medailových umiestnení! 

 

Medzi dievčatami sa najviac darilo juniorskej reprezentantke SR Tereze Ožvaldovej (SŠŠ J. Herdu), ktorá zvíťazila v kategórii žien aj medzi staršími pretekárkami v disciplínach 50 a 100 metrov znak.

 

O ďalšie tri medaily sa postarala juniorská reprezentantka SR Nina Vadovičová (SŠŠ J. Herdu), ktorá v prsiarskych disciplínach na 50, 100 a 200 metrov prsia kvalitnými výkonmi obsadila dvakrát druhé a raz tretie miesto.

 

V šprintoch na 50 metrov voľný spôsob, znak a motýlik sa veľmi dobre darilo Barbore Tomanovej (SŠŠ J. Herdu), ktorá získala jednu striebornú a dve bronzové medaily.

 

V disciplínach 50 a 200 metrov prsia sa presadila seniorská reprezentantka SR Miroslava Záborská (SŠŠ J. Herdu) a vyplávala si dve bronzové medaily.

 

V kategórii najmladších žiačok získala Sára Polomská po veľkom zlepšení tretie miesto v disciplíne 50 metrov voľný spôsob.

 

Vpravo Sára Polomská.

 

Medzi mužmi dominoval seniorský reprezentant SR Adam Halas, ktorý potvrdil svoju všestrannosť a na stupne víťazov sa prebojoval päťkrát v disciplínach 50 a 100 metrov motýlik, 50 a 100 metrov prsia a 50 metrov voľný spôsob.  


Výborne plával aj juniorský reprezentant SR František Jablčník, ktorý vo svojich doplnkových disciplínach 100 metrov voľný spôsob a 200 metrov prsia obsadil dvakrát druhé miesto a pridal dokonca osobné rekordy na 50 a 100 metrov motýlik! 

 

Vľavo František Jablčník.


V kategórii starších žiakov získal Jakub Palkovič (SŠŠ J. Herdu) striebornú medailu v disciplíne 50 metrov prsia a bronzovú na 200 metrov voľný spôsob.


Aj ostatní plavci STU Trnava si za snahu, bojovnosť a vylepšené osobné maximá zaslúžia pochvalu tria trénerov Tatiany Bergmannovej a Ladislava a Rastislava Hlavatého.

 

Uprostred Adam Halas.

 

Vľavo Vadovičová, vpravo Záborská.

(rh)

foto: archív klubu

prispievatelia | 12.7.2020 | Plávanie | https://www.trnavskyhlas.sk