Kto vám preplatí ukradnutý bicykel na dovolenke v zahraničí?

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 1.10.2020
https://www.trnavskyhlas.sk/c/28818-kto-vam-preplati-ukradnuty-bicykel-na-dovolenke-v-zahranici/kto-vam-preplati-ukradnuty-bicykel-na-dovolenke-v-zahranici.htm

Mnohé okolité krajiny ponúkajú veľa možností, ako stráviť voľný čas bicyklovaním. Preto nie je žiadne prekvapenie, že dovolenka na bicykloch láka čoraz viac ľudí. Kvalitné cyklotrasy v susedných krajinách sú splneným snom každého cyklistu, a preto takáto dovolenka môže mnohým priniesť vytúžený oddych. Má však tiež svoje úskalia. Ľahko sa môže stať, že váš bicykel niekto ukradne. Viete, ako si zabezpečiť náhradu takejto ujmy?

Ilustračné foto: pexels.com


Zmiznutý bicykel zaplatí poisťovňa

Cestovné poistenie nie je nevyhnutnosťou iba pre dovolenkárov pri mori, ktorí sa chcú chrániť pred úrazmi a inými komplikáciami. V skutočnosti vás vaše poistenie na cesty môže chrániť v oveľa väčšom rozsahu.

 

Hovoríme o poistení batožiny, ktoré si v rámci vášho cestovného poistenia môžete uzavrieť ako doplnkové pripoistenie.

 

Zabezpečíte si tak poistnú ochranu pre vaše osobné veci a doklady.

 

V prípade, že sa vám stratia, poškodia alebo budú odcudzené, budete mať nárok na náhradu škody. Poistenie batožiny kryje aj športovú výbavu, do ktorej patrí aj bicykel.

 

Ak sa teda v zahraničí vyberiete na cyklotúru a počas vašej prestávky v bufete váš bicykel zmizne, neostanú vám len oči pre plač. Náhradu môžete očakávať od poisťovne, v ktorej máte uzatvorené cestovné poistenie.


Ale na to, aby vám poisťovňa uznala ukradnutý bicykel ako poistnú udalosť, musí prísť k tzv. prekonaniu prekážky.

 

To v praxi znamená, že vaše veci musia byť odcudzené z uzamknutého priestoru, napríklad z úschovne, hotelovej izby či zamknutého kufra auta.

 

Alebo musí byť bicykel riadne zabezpečený bezpečnostným zámkom, ktorý zlodej poškodí.

 

Ak svoj bicykel necháte len tak niekde odložený bez akéhokoľvek zabezpečenia a niekto ho ukradne, s náhradou škody od poisťovne rátať nemôžete.

 

 

Riskovanie je zbytočné

Vďaka cestovnému poisteniu môžete chrániť nielen seba, ale aj vaše veci. Preto sa cestovanie bez poistenia na dovolenku rozhodne neoplatí. Pritom uzatvorenie cestovnej poistky je rýchle, jednoduché a pohodlné.

 

Stačí navštíviť stránku, kde si môžete cestovné poistenie online uzatvoriť bez toho, aby ste museli kamkoľvek chodiť.

 

Z pohodlia domova si ľahko porovnáte ceny poistenia na dovolenku, vyberiete si tú najlepšiu ponuku a výhodne sa poistíte.

 

Zaberie vám to maximálne 5 minút a ušetrený čas môžete stráviť prípravou na vašu cestu do zahraničia. Potom môžete bez stresov nasadnúť na bicykel a vyraziť.

inzercia | 20.7.2020 | Firmy, ľudia a PR články | https://www.trnavskyhlas.sk