Spartak spečatil príchody Václava z Dubnice a Hambálka z Nitry

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 24.10.2020
https://www.trnavskyhlas.sk/c/28846-spartak-specatil-prichody-vaclava-z-dubnice-a-hambalka-z-nitry/spartak-specatil-prichody-vaclava-z-dubnice-a-hambalka-z-nitry.htm

Andeli angažovali ďalších mladých futbalistov.

Jedna z nových posíl andelov Marek Václav. Foto: Lukáš Grinaj

 

Spartak Trnava potvrdil príchod ďalších dvoch nových futbalistov. Z Dubnice získal ľavého beka Mareka Václava, spečatil aj príchod kreatívneho stredopoliara Tomáša Hambálka z Nitry. 


Václav bude mať onedlho 24 rokov, pred príchodom do Dubnice hrával za Šaľu a Nové Mesto nad Váhom. S Dubnicou do poslednej chvíle bojoval o postup do ligy, napokon v baráži práve proti Hambálkovej Nitre neuspel.

 

Futbalista so silnejšou lavačkou má 190 centimetrov a na svoju ligovú premiéru zatiaľ čaká. V druhej lige nazbieral v minulej sezóne 21 štartov a strelil tri góly.

 

Jeho obľúbeným klubom je Real Madrid, z futbalistov mu imponuje kapitán Merengues Sergio Ramos.

 

Kým Václav na svoju ligovú premiéru čaká, 19-ročný Hambálek si ju počas jari už odkrútil v Nitre.

 

Ide o mládežníckeho reprezentanta, najlepšie sa cíti v podhrotovej pozícii, kde môže využiť svoje kreatívne schopnosti. V Trnave bol počas jari na skúške a očividne zaujal.

 

Obaja hráči sa svorne vyjadrili, že pri prestupe do Spartaka nemali nad čím premýšľať, nakoľko ide o veľký slovenský klub.

 

„Marek Václav je futbalista vyššej postavy s veľmi slušnou ľavačkou. Jeho silnou stránkou je defenzívny súboj a zahrávanie štandardných situácii. Pokiaľ sa adaptuje na rýchlosť a dynamiku vyššej ligy, tak sa môže stať zaujímavým a platným ligovým hráčom. Už minulé leto sme boli veľmi blízko prestupu, no nakoniec sme tento proces o rok odložili,“ komentoval príchod Václava pre webovú stránku Spartaka športový riaditeľ klubu Andrej Kostolanský.

 

K Hambálekovi pridal: „Tomáš je technický typ futbalistu využiteľný na viacerých ofenzívnych postoch. Jeho silnou stránkou sú práve súboje jeden na jedného, výber miesta a finálna prihrávka. Keď na sebe bude tvrdo pracovať, tak sa o svoju budúcnosť určite nemusí strachovať.“

 

Trnavčania idú počas tohto prestupového obdobia zatiaľ cestou relatívne mladých slovenských futbalistov. 

 

Okrem 30-ročného navrátilca Jána Vlaska zatiaľ do klubu priviedli zo skúsenejších 24-ročného Jakuba Griča (Michalovce) a potom mladé tínedžerské talenty Stanislava Olejníka (Poprad), Sebastiána Kóšu (Nitra), Mária Mihála (Senica) a Sebastiana Gembického (Dunajská Streda). 

 

Zmluvy pred koncom sezóny podpísali i vlastní dorastenci Samuel Benovič a Brazílčan Alecks Godinho.

 

Spartakovci po krátkych dovolenkách vstúpia do tréningového procesu v utorok predpoludním. Už 8. augusta ich čaká štart novej sezóny.

Ján Král | 20.7.2020 | FC Spartak Trnava | https://www.trnavskyhlas.sk