Ako účinne predísť tvorbe akné?

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 1.10.2020
https://www.trnavskyhlas.sk/c/28873-ako-ucinne-predist-tvorbe-akne/ako-ucinne-predist-tvorbe-akne.htm

Každá žena neraz bojuje s nepríjemným akné. Či už máte problematickú pleť alebo vám patrí tá suchá či normálna, raz za čas riešite tento nemilý úkaz aj vy. Tvorbe vyrážok však môžete výrazne zabrániť a tým aj minimalizovať ich výskyt. Stačí, keď sa budete riadiť niekoľkými pravidlami, pomocou ktorých predídete vzniku vyrážok.

Ilustračné foto: George Rudy / Shutterstock.com

 

Boj s čiernymi bodkami a vyrážkami je pomerne únavný. Konečne máte pocit, že ste sa ich zbavili, deň na to ich však máte zas. Vyrážky na čele, na brade, jednoducho všade.

 

Vytláčať ich rozhodne nie je riešením. Nielenže to bolí, ale nijako si tým ani nepomôžete. Skúste sa teda zamerať na možnú príčinu ich vzniku a uvidíte, že práve tým zmiernite ich nárast.

 

Tieto tipy sa osvedčili už mnohým:

 


1. Dôraz na čistenie

Správne čistenie pokožky po každom jej odlíčení by malo byť vašou prioritou. Dôraz by ste mali venovať aj správnemu typu kozmetiky, ktorý by mal zodpovedať práve typu vašej pleti.

 

Ak je pre vás charakteristická normálna pokožka, vo výbere produktov vás nič neobmedzuje. To však neplatí pre ženy s citlivou, suchou či mastnou pleťou, v tomto prípade ide o špeciálne určenú starostlivosť o pleť.

 

Nezabúdajte aj na to, že vašu tvár by ste si mali čistiť dvakrát denne, a teda ráno a večer.

 


2. Vyhýbajte sa nečistotám

Nečistoty sú všade vôkol nás a veľmi ľahko si ich môžete preniesť na vašu tvár aj obyčajným dotykom. Pri líčení tak majte ruky čisté a minimalizujte aj prikladanie rôznych predmetov k tvári.

 

Mobilný telefón vie narobiť taktiež zlú službu, ide totiž o jednu z vecí, na ktorej sa nachádza enormné množstvo baktérií.

 


3. Zmena životného štýlu

Vaša aknózna pleť je zapálená, čím je zároveň aj náchylná k podráždeniu. Vytláčanie vyrážok tak celú situáciu len zhorší. Ak však máte pocit, že vám už dlhodobo nič nepomáha, nastal čas na zmenu.

 

Zamerajte sa na jedálniček a minimalizujte prílišné prijímanie cukrov a tukov. Veľký vplyv na zdravie vašej pleti má aj samotný spánok.

 

Pokiaľ trpíte jeho deficitom, skúste si pravidelne dopriať štandardných 6 až 8 hodín. Okrem spánku a správneho stravovania je dôležitý aj dostatok pohybu.

 

V neposlednom rade nezabúdajte aj na to, aby ste boli v pohode a vystavovali sa čo najmenej stresu. 


Bojovať s vyrážkami môžete totiž aj inak. Ich vytláčanie rozhodne nie je tým správnym riešením, dôležité je zabrániť tomu, čo sa podieľa na ich tvorbe.

 

Správne zvolená kozmetika vám spraví taktiež dobrú službu, voľte si však takú, ktorá je vhodná pre váš typ pleti. Na GlowUp - Krása a kozmetika rozhodne nájdete to, čo potrebujete.

inzercia | 25.7.2020 | Firmy, ľudia a PR články | https://www.trnavskyhlas.sk