Spartak v príprave zdolal Poprad a remizoval s Pohroním

Spartak Trnava odohral v sobotu v Priechode pri Banskej Bystrici dva prípravné zápasy. Miestny klub oslavoval 70. výročie založenia futbalu v obci a pri tejto príležitosti zorganizoval futbalový víkend.

Tréner Šarmír cez polčasovú prestávku upozorňoval hráčov na chyby. Foto: Ján Král

Tréner červeno-čiernych Marián Šarmír do duelu s Popradom a Pohroním postavil dve rôzne jedenástky.

V prvom stretnutí dostali príležitosť prevažne mladší futbalisti. Andeli sa ujali už v úvodnej 20-minútovke dvojgólového vedenia, keď po kombinačných akciách prekonali brankára súpera Olejník a Gembický. Skóre sa už do konca zápasu nezmenilo.

"Nastúpili mladí perspektívni hráči. Prvý polčas bol z našej strany veľmi dobrý, vysoko sme napádali, ľahko sme získavali lopty a vytvárali si šance. Po zmene strán už sily chýbali, vzhľadom na to, že sme mali veľmi ťažký týždeň, sa to dá akceptovať, ale predstavoval by som si, aby aspoň 70 minút vydržali v tempe. Za prvý polčas pochvala, za druhý už to bolo horšie," zhodnotil prvý duel Marián Šarmír.

V súboji s Popradom nastúpil aj český stredopoliar Daniel Richter, ktorý bol v Trnave na skúške, s andelmi ale napokon pokračovať nebude.

Do súboja s Pohroním nastúpila skúsenejšia zostava, premiéru si na hrote útoku odkrútil Pačinda a v 41. minúte vymyslel gólovú akciu, keď po rýchlom protiútoku z pravej strany preniesol hru na ľavú stranu, kde nabiehal Václav, ten priťukol na šestnástku Gričovi a posila z Michaloviec si prudkou a dobre umiestnenou strelou otvorila strelecký účet v Trnave.

Pohronie v druhom polčase vyrovnalo na konečných 1:1 z penalty nariadenej po faule Václava. Jedenástku premenil Weir. Andeli mali šance na víťazstvo, pokusy Pačindu či Vlaska však zastavila žrď.

K tímu Spartaka sa ešte stále nepripojili zahraniční futbalisti Tešija, Sobczyk, Tzandaris, Vukojevič a Moenza. Kým prví dvaja majú platné zmluvy, no nie je vylúčený ich prestup, ďalším trom kontrakty už vypršali.

V pondelok má padnúť definitíva ohľadne toho, či príde k dohode o ich zotrvaní. Spartak zároveň plánuje posilniť káder, je veľmi pravdepodobné, že v úvode týždňa sa upíšu trnavskému celku dve zaujímavé mená.

Súboj s Pohroním vynechali pre zranenie Godinho a Bamidele, do Petržalky odišli na hosťovanie Horvát a Burian.