Trnavskému rádiu medziročne vzrástla počúvanosť

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 18.9.2020
https://www.trnavskyhlas.sk/c/28883-trnavskemu-radiu-medzirocne-vzrastla-pocuvanost/trnavskemu-radiu-medzirocne-vzrastla-pocuvanost.htm

RegioMedia – media representative pre regionálne rádiá, po roku opäť monitorovala počúvanosť Trnavského rádia. To si medziročne polepšilo, v Trnave je druhé napočúvanejšie.

Vysielanie v Trnavskom rádiu. Foto: Matúš Koprda

 

„Mali sme pocit, že medziročný monitoring počúvanosti ukáže, ako rastú aj menšie rádiá na trhu, ktoré žiaden iný prieskum nezachytáva. V spolupráci s prieskumnou agentúrou AKO sme preto urobili opakovaný monitoring, s miernym navýšením vzorky, aby sme získali nové údaje,” uviedla Miriam Kittler, konateľka spoločnosti RegioMedia.


Kvantitatívny reprezentatívny prieskum bol realizovaný na vzorke 800 respondentov v okresoch Trnava, Hlohovec, Galanta a Piešťany. Respondenti nepoznali zadávateľa prieskumu.


Trnavské rádio si medziročne polepšilo. V spontánnej znalosti je podľa prieskumu jednotkou. Priamo v meste Trnava je na prvom mieste v znalosti s výsledkom 63,4%. Oproti predchádzajúcemu roku stúplo o vyše 5%.

 

Zároveň je v meste druhou najpočúvanejšou rozhlasovou stanicou spomedzi všetkých, počúva ho až 32% poslucháčov. 


Medziročne si rádio polepšilo o vyše 7 000 poslucháčov. V meste Trnava má Trnavské rádio 17 000 poslucháčov, celková počúvanosť je 30 000 poslucháčov. Zmenil sa profil typického poslucháča.


Viac ako 52% poslucháčov Trnavského rádia tvorí ekonomicky najaktívnejšia skupina poslucháčov vo veku od 26 do 45 rokov, s miernou prevahou mužov. Takmer 82% poslucháčov Trnavského rádia je vo veku od 26 do 65 rokov.


Z tých, ktorí toto rádio počúvajú, ho 66% počúva denne alebo viackrát do týždňa. Priemerný čas počúvania 240 minút denne uviedla pätina počúvajúcich.

 

Počúvanosť je v Trnavskom rádiu rozložená rovnomerne takmer do 20.00 hodiny, pričom o niečo viac počúvanejšie, ako zvyšok dňa, je predpoludnie od 9.00 do 12.00 hodiny.


Kde najčastejšie poslucháči ladia Trnavské rádio? Vyše 62% uviedlo počúvanie v aute. Trnavské rádio vysiela regionálny dopravný servis, toto číslo medziročne narástlo dvojnásobne. V práci a doma ho počúva zhruba 58% poslucháčov.


Trnavské rádio ponúka rýchle lokálne spravodajstvo, ktoré je vysielané počas celého dňa naživo, s dôrazom na región. Práve v súvislosti s pandémiou COVID-19 prinieslo do vysielania živé vstupy z miest, kde sa diali dôležité rozhodnutia.

 

Medzi slovenskými rádiami je jedným z najmladších, vysielať začalo 17. novembra 2017 a rýchlo sa stalo obľúbeným nielen v Trnave.

 

(TS)

prispievatelia | 27.7.2020 | Firmy, ľudia a PR články | https://www.trnavskyhlas.sk