Trnavský jazzyk prinesie týždeň kvalitnej muziky, vyvrcholí koncertom Dana Bártu

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 18.9.2020
https://www.trnavskyhlas.sk/c/28891-trnavsky-jazzyk-prinesie-tyzden-kvalitnej-muziky-vyvrcholi-koncertom-dana-bartu/trnavsky-jazzyk-prinesie-tyzden-kvalitnej-muziky-vyvrcholi-koncertom-dana-bartu.htm

Aj tento rok si priaznivci jazzu užijú Trnavský jazzyk. 17. ročník tohto open-air festivalu, ktorý sa vďaka kvalitnej dramaturgii zaradil medzi najvýznamnejšie jazzové festivaly na Slovensku, prinesie široké spektrum žánrov od klasického mainstreamu cez fusion, funk, soul, world music po súčasný jazz.

Na Trnavský jazzyk príde aj Dan Bárta. Fotokoláž: Mesto Trnava

 

„Práve žánrová rozmanitosť Jazzyku prináša do mesta nevšednú hudobnú energiu a odráža dlhodobú iniciatívu Trnavy o posilnenie rôznorodosti podujatí, ktorá prirodzene vyústila aj do kandidatúry Trnavy na Európske hlavné mesto kultúry 2026,“ hovorí Peter Cagala, vedúci úseku kultúry Správy kultúrnych a športových zariadení mesta Trnava.

 

„Naším cieľom je priniesť návštevníkom atraktívny program. Vďaka podpore partnerom je festival aj tento rok zdarma. Trnava je veríme, že aj naďalej bude mestom, ktoré pôjde Slovensku príkladom v prístupe ku kultúre a v spájaní síl.“

 

Festivalový týždeň štartuje v pondelok 27. júla a jeho súčasťou sú vystúpenia umelcov na Trnavskom korze a Nádvorí – priestore súčasnej kultúry.

 

Medzi účinkujúcimi nájdete silné zostavy ako Robert Balzar Trio, Michal Bugala & Triple jump či chuťovky Talent Transport s hosťom Kamilom Mikulčíkom a Kristínu Mihaľovú s Michalom Šedivým.


Festival bude gradovať v piatok 31. júla v Mestskom amfiteátri skvelou zostavou Bratislava Hot Serenaders, ktorá patrí medzi svetovú špičku v autentickej interpretácii jazzovej hudby 20. až 30. rokov.

 

Horúci letný večer v amfiteátri vyvrcholí vystúpením Dana Bártu a kapely Illustratosphere. Nezameniteľný hlas s vynikajúcou technikou spevu, prvotriedny hudobníci a piesne prekračujúce štandard populárnej hudby okúzľujú poslucháčov naprieč generáciami aj hudobnými žánrami už dvadsať rokov.

 

Aktuálne táto skupina v zostave s bubeníkom Martinom Valihorom predstavuje dlho očakávaný, v poradí piaty album Kráska a zvírený prach.

 

Festival Trnavský jazzyk organizuje Mesto Trnava s finančnou podporou Nádvoria – priestoru súčasnej kultúry a Trnavského samosprávneho kraja. Festival z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.


Program Trnavského jazzyku

pondelok 27. júla
Hlavná ulica (Leto na korze)
19.00 h Vanessa Šarközi & Miloš Biháry Gypsy Jazz Project


Nádvorie – Priestor súčasnej kultúry
20.00 h Kristína Mihaľová & Jakub Šedivý
21.30 h Mr.Ultrafino

 

utorok 28. júla
Hlavná ulica (Leto na korze)
19.00 h Aftertee


Nádvorie – Priestor súčasnej kultúry
20.00 h Talent transport, hosť: Kamil Mikulčík
21.30 h DJ Adam Kvasnica

 

streda 29. júla
Hlavná ulica (Leto na korze)
18.00 h Rytmika


Nádvorie – Priestor súčasnej kultúry
20.00 h Robert Balzar Trio
21.30 h Foolk

 

štvrtok 30. júla
Hlavná ulica (Leto na korze)
19.00 h Mattia Boyzz


Nádvorie – Priestor súčasnej kultúry
20.00 h Michal Bugala Triple Jump ft. David Hodek & Richard Csino, hostia: Aron Hodek, Anabela Mollová
21.30 h Ficture - Gábor Tokár

 

piatok 31. júla
Hlavná ulica (Leto na korze)
18.00 h Teater Komika - Klaun hudobníkom


Mestský amfiteáter
19.00 h Bratislava Hot Serenaders
21.00 h Dan Bárta & Illustratosphere

 

(TS)

Ján Král | 27.7.2020 | Trnava | https://www.trnavskyhlas.sk