Na Victoria Cup sa parádne ukázali aj trnavskí siláci, Katrenčík dvihol 340 kilogramov

Silová súťaž v mŕtvom ťahu Victoria cup má za sebou už trinásty ročník. Organizátori sa po rokoch vrátili do prostredia, kde s akciou začínali – do mestského amfiteátra.

Trnavčan na najvyššom stupni - Andrej Katrenčík a kategória RAW nad 100 kg. Foto: AWPC Slovakia

Príjemne prekvapila účasť, na akciu prišlo 96 pretekárov, z toho zo zahraničia boli iba šiesti (po dvoch z Českej republiky, Poľska a Maďarska), ostatní boli Slováci. To je zároveň rekord podujatia v počte domácich súťažiacich.

"Súťaž sme zorganizovali po facebookovej ankete, kde sme sa pýtali na záujem o súťaž v strede leta a bez väčšieho tréningu, keďže koronavírus znemožnil plynulú prípravu. Interes bol veľký, napokon prekonal naše očakávania. Výkony boli porovnateľné s minulými ročníkmi, niektorí dokonca ešte prekonali rekordy. Ten, kto sa chcel pripravovať a cvičiť, si možnosti ako športovať našiel aj počas ťažkých jarných podmienok. Na druhej strane, pretekári boli viac odpočinutí a mali motiváciu sa ukázať. Boli to prvé oficiálne preteky v silových disciplínach tento rok," povedal organizátor akcie a viceprezident Slovenskej amatérskej federácia silového trojboja (AWPC) Rudolf Siska.

V súťažných disciplínach sa nestratilo ani jedenásť Trnavčanov, z ktorých až deviati mali príslušnosť k Sport Clubu Pohoda Trnava.

Na medailových priečkach sa umiestnili v jednotlivých kategóriách Andrej Katrenčík (1. miesto, muži RAW Open 100+ kg), Gabriela Kyselová (2. miesto, ženy RAW) a Michal Sorát (3. miesto, juniori RAW).

Zastúpenie mal aj trnavský oddiel 365 Gym Warrior, do súťažného zápolenia sa dokonca zapojil aj dlhoročný moderátor súťaže Ján Babčan, ktorý si odskočil od mikrofónu a dvihol 225 kg v skupine RAW - Open – 82,5kg.

Gabriela Kyselová.

O najlepšie výkony podujatia sa postarali v divízii RAW Andrej Katrenčík s ťahom 340 kg a v divízii equip Nikolas Toth s výkonom 350 kg.

V sprievodnom programe sa predstavil divákom Patrik Zelezka, aktuálny majster Slovenska v kategódii do 105 kg.

Tento strongman predviedol exhibičný pokus o slovenský rekord v loglift (dvihánie klády). Aktuálny oficiálny rekord bol 150 kg, Patrikovi sa podarilo v Trnave dvihnúť 171 kg.

Patrik Zelezka počas exhibície.

O tri týždne by mal na majstrovstvách Slovenska (22.8. v Liptovskom Mikuláši) Zelezka patriť k hlavným favoritom na víťaza.

Členovia AWPC Slovakia pokračujú prípravou na slovenský šampionát, ktorý bude od 11. do 13. septembra v Galante.