Glonek povedie Malženice už siedmu sezónu, obcou už rezonuje zápas so Spartakom

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 24.10.2020
https://www.trnavskyhlas.sk/c/28940-glonek-povedie-malzenice-uz-siedmu-sezonu-obcou-uz-rezonuje-zapas-so-spartakom/glonek-povedie-malzenice-uz-siedmu-sezonu-obcou-uz-rezonuje-zapas-so-spartakom.htm

Potom ako Spartak zrušil svoje béčko, bude mať trnavský región zastúpenie v tretej najvyššej súťaži iba v podobe Malženíc. Klub z obce ležiacej neďaleko Trnavy patrí už dva roky k popredným tímom v súťaži a zaostať za svojim menom nechce ani v novom ročníku.

Vladimír Glonek (vpravo) pri komunikácii so svojimi zverencami. Vedľa neho zľava Peter Ľubomír Balážik a Michal Kovársky. Foto: Ján Král

 

"Naše ciele sa nemenia, orientujú sa dvoma smermi. Jeden sa týka pohára, jeden samotnej ligy, v ktorej hráme. V Slovnaft Cup-e sa vždy snažíme pritiahnuť na náš štadión mužstvá z dvoch najvyšších súťaží, tento rok je to bonbónik. Či sme hrali s Nitrou, Prešovom, Sereďou, Skalicou, Petržalkou, Podbrezovou či Senicou, vždy to boli pre nás prestížne súboje. S Trnavou sa to ale porovnať nedá. To je jeden z dvoch najslávnejších slovenských tímov," vraví tréner Malženíc Vladimír Glonek.

 

Malženice počas prestávky priviedli do tímu nové posily. Zo Skalice sa vrátil stopér či defenzívny záložník Tomáš Milota, zo Švajčiarska niekdajší ligový stredný obranca Patrik Banovič, novou tvárou je aj krídelník Denis Čery, ktorý má ligové skúsenosti z Nitry.

 

V ligovom tíme Spartaka pôsobil aj stredopoliar Róbert Richnák a za trnavské béčko nastupoval Daniel Martinka. Obaja do klubu prišli už v zime, prvý treťoligový duel za Malženice odohrajú, ak dostanú dôveru trénera, až cez víkend na pôde Galanty.

 

Z Interu Bratislava pribudol brankár Andrej Maťašovský, keďže Filip Planický má od turnaja v Hornej Krupej zdravotné problémy.
Pre tie vynechá úvod sezóny aj Michal Kovársky, po operácii kolena už začal s tréningom Pavol Lulovič.

 

"Ciele v lige zostávajú každoročne rovnaké, hrať ofenzívny futbal, baviť gólmi divákov a byť v tabuľke čo najvyššie. Tento ročník bude špecifický. Ak príde k reorganizácii, prvoradé bude udržať sa v súťaži," uviedol.

 

Kouč Dynama začína pri mužstve už svoju siedmu sezónu. V dnešnej dobe je zotrvanie trénera toľko rokov pri jednom tíme skôr raritou. Aký má recept na úspech?

 

"Treba odvádzať poctivú prácu, mať vášeň, odhodlanie, ale aj nadhľad nad množstvom situácií. Za sedem rokov nezažijete len pozitívne veci, občas je nutné preplávať i búrkami," dodal malženický tréner, ktorý inak v septembri očakáva s manželkou Zuzanou narodenie druhého dieťaťa.

 

 

Róbert Richnák hrajúcim asistentom

Glonekovým asistentom bol doposiaľ Voderadčan Adam Manek. Na starosti mal kondičnú pripravenosť hráčov. Absolvent bratislavskej FTVŠ sa teraz vydal na štúdium medicíny do Prahy.


Jeho pozíciu preberie Róbert Richnák, ktorý bude naďalej aktívnym hráčom. Je držiteľom trénerskej B licencie, ktorú si časom po nadobudnutí potrebnej praxe plánuje zvyšovať.


"Viem si predstaviť, že by som sa raz venoval trénerčine naplno. Zažil som mnoho dobrých odborníkov, ktorí ma viedli ako hráča a od každého som sa snažil si niečo zobrať," hovorí R. Richnák.

 

Róbert Richnák v drese Malženíc v prípravnom zápase s Hodonínom. Foto: Eleonóra Szombatová / FOTO 4F

 


"Tretia liga západ je podľa mňa z regionálnych líg v rámci Slovenska najsilnejšia, niektoré kluby by obstáli podľa mňa aj vo vyššej súťaži. Myjava určite, ani Malženice by sa so súčasným kádrom nestratili. Už je to ale náročnejšie na cestovanie, pre futbalistov s amatérskym statusom sa ťažšie zlaďujú pracovné povinnosti so zápasmi neraz na opačnej strane republiky."


Pre Róberta Richnáka bude mimoriadne špecifický pohárový zápas. Malženice privítajú 19. augusta o 17:00 v Slovnaft Cup-e Spartak Trnava, v ktorom vyrastal a roky pôsobil.


"Celá kabína sa na duel tešíme. Chcem si ten zápas užiť, verím, že prídu diváci. Myslím si, že aj Trnava musí rešpektovať, že v našom tíme je určitá sila. Tréner Šarmír nás pozná takmer všetkých, kvalita je na ich strane, oni musia postúpiť, my môžeme len prekvapiť a kiežby sa nám to podarilo" uzavrel Richnák.

Ján Král | 6.8.2020 | FC Spartak Trnava | https://www.trnavskyhlas.sk