O penaltách sa mu už aj sníva: Rusov opäť potvrdil, že je špecialista na jedenástky

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 24.10.2020
https://www.trnavskyhlas.sk/c/29048-o-penaltach-sa-mu-uz-aj-sniva-rusov-opat-potvrdil-ze-je-specialista-na-jedenastky/o-penaltach-sa-mu-uz-aj-sniva-rusov-opat-potvrdil-ze-je-specialista-na-jedenastky.htm

Medzi najlepších hráčov trnavského Spartaka v Dunajskej Strede patril brankár Dobrivoj Rusov. Zmaril mnohé šance domácich, dokonca chytil Davisovi penaltu. Spoľahlivý brankár dokonca v závere išiel do šestnástky súpera, aby skúsil tímu pomôcť vyrovnať. Výkonom opäť potvrdil, že Trnava má obrovskú oporu v bránke, hoci na body to tentoraz nestačilo a andeli na Žitnom ostrove prehrali 1:2.

Dobrivoj Rusov nosí v Spartaku kapitánsku pásku. Foto: Spartak Trnava

 

Aký je váš pohľad na stretnutie?

- Dobrý zápas v dobrej atmosfére, škoda, že nie je v lige takých viac. Malo to naozaj grády, len s nešťastným koncom pre nás. V prvom polčase sme hrali dobre takticky, Dunajská Streda s tým mala problém. Dostali sme gól, bola to individuálna kvalita Ramireza, keď skórovali, hoci sme boli z veľkej časti pod loptou.

 

V druhom polčase sme nedodržiavali to, čo sme si povedali, keď sme v prvom dejstve dobre zmenšovali ihrisko a DAC nemal toľko priestoru, kde by mohol kombinovať. Rozhodla individuálna kvalita Ramireza, to ako trafil druhý gól, to podľa mňa nechápe ani on. Škoda, že dnes mal svoj deň.

 

 

Opäť ste chytili penaltu, mali ste Davisa prečítaného, kam zvykne loptu umiestňovať?
- Už mám z toho mišung. O penaltách sa mi už aj sníva. Proti mne už kopali dunajskostredskí Kalmár, Kružliak aj Davis. Už to nie je o tom, že ten hráč ide prvýkrát a viem, že všetko kopal do jednej strany. Je to aj o hre hlavou. Tréner brankárov Pavol Kamesch mi poradil trik, aký on robieval, dnes to vyšlo, za čo mu musím poďakovať.

 

 

Keď ste chytili penaltu, verili ste, že to mužstvo nakopne a dovediete zápas do úspešného konca?
- Veril som, aj pred zápasom som v kútiku duše dúfal, že by sme mohli vyhrať, dostať sa na čelo tabuľky a čakal by nás duel so Sereďou, na ktorý by prišlo veľa ľudí. Škoda, že sme to nezvládli.

 

Pre brankára je dobré, ak chytí penaltu, mužstvu to pomôže. DAC mal však viac šancí a ako hovorím, rozhodla kvalita Ramireza. Šance premenil. Za nerozhodného stavu podľa mňa nemali také tutovky, že by nás nejako bili.

 

 

V závere už ste aj vy útočili. V minulej sezóne ste tiež takto vypomáhali v útoku, keď bolo treba. Nedoberajú si vás už spoluhráči, kedy konečne aj vy dáte gól?
- Cha-cha. Chodím v prípade nepriaznivého výsledku hore, aby sme mali o jedného hráča v šestnástke viac, samozrejme, nemám také schopnosti a načasovanie na zakončenie ako útočníci. Ale možno niekedy príde náhoda a v nejakom dôležitom zápase mi to tam padne.

 

 

Ako hodnotíte vstup Spartaka do sezóny?
- Škoda, že sme nezačali sezónu v plnej palbe. Maťo Bukata sa zranil, Yusuf ešte nemohol hrať, teraz je zranený Maťo Jakúbek. Keby sme boli komplet, možno by to vyzeralo inak. Škoda, že sme hlavne nezvládli zápas s Pohroním, na deväť bodov v tabuľke by sa dobre pozeralo.

 

Zápasy ako v Dunajskej Strede nám svedčia, na jar sme si tu vybojovali prvú šestku, škoda, že to teraz výsledkovo nevyšlo. Vidno, že Dunajská Streda má silné mužstvo a je ťažké proti nim hrať.

 

Ján Král | 23.8.2020 | FC Spartak Trnava | https://www.trnavskyhlas.sk