Futbal, 7. liga A: Ružindol zdolal Dechtice, Kátlovce zabrali naplno proti Hrnčiarovciam

Kátlovce sa proti Hrnčiarovciam ujali vedenia z priameho kopu, ktorý Marek Hlavatovič po zemi napálil z 20 metrov do siete. Druhý gól pridal po pase do šestnástky Adam Drinka. Po zmene strán už ďalšie nepribudli a domáci vyhrali 2:0.

Andrej Rakický strelil za Modranku dva góly. Foto: Ján Král

Ružindol začal proti Dechticiam aktívne a v 12. minúte po centri M. Turoňa otvoril skóre hlavou Moncman. Dechtice kontrovali ihneď po rozohrávke, keď si nakopnutú loptu prebral Prvý a vyslal strelu na Uhlára, ktorý ju však dokázal vyboxovať znova len na kopačku Prvého a ten sa už na druhý pokus nemýlil. Úvod druhého dejstva patril Ružindolčanom. V 54. minúte podnikli rýchly útok, na konci ktorého sa v skrumáži najlepšie zorientoval Moncman a strelou k žrdi znova poslal domácich do vedenia. V 66. minúte rohový kop Prvého upratal na prednej žrdi hlavičkou do siete Sliva a bolo vyrovnané. Napokon sa ale tešili Ružindol, keď v 82. minúte Horváth na bránkovej čiare dotlačil do siete Synakovú strelu na konečných 3:2.

Gól Dominika Peňáka z 88. minúty rozhodol o víťazstve Bohdanoviec nad Dolnými Orešanmi 3:2. V dueli domáci dvakrát viedli, hostia vždy dokázali vyrovnať, no na záverečný úder už nedokázali reagovať.

Modranka potvrdila úlohu favorita v Dolnej Krupej, gólom do šatne v podaní Mareka Karola sa ujala vedenia, po zmene strán pridal Andrej Rakický ďalšie dva údery, na 0:3 upravil v závere z penalty.

Ani štyri góly Romana Hudeka nestačili Košolnej v Bíňovciach na čo i len body. V divokom zápase vyhrali domáci 6:5. Hostia doťahovali výsledok, domáci však už svoje víťazstvo udržali.

Dobrá Voda doma nestačila na Smolenice, súperovi podľahla 2:3.

SWAN 7. liga A - 2. kolo

Kátlovce – Hrnčiarovce 2:0 (2:0)

Góly: 38. M. Hlavatovič, 40. Drinka

KÁTLOVCE: P. Banič – Izakovič, M. Hlavatovič, Orihel, R. Hlavatovič, M. Sliva, Vyhlidal, Drinka, T. Mačica, Kobetič, M. Mačica (D. Sliva, Hupka, J. Hlavatovič, Š. Hlavatovič)

HRNČIAROVCE: Kobza – Serbák, Sedlický, Kankara, Pilíšek, Vnuk, Zolvík, Palkovič, Holovič, Kvetan, Lukáčik (Fabian, Parišek, A. Banič)

Ružindol – Dechtice 3:2 (1:1)

Góly: 12. a 54. Moncman, 82. V. Horvát – 13. Prvý, 66. E. Sliva

RUŽINDOL: Uhlár – V. Horváth, M. Turoň, D. Turoň, Synak, Minarovič, Bardáč, Moncman, Kubíček, Moravčík, Boc (Karády, Penyak, Tolarovič, Adamčík)

DECHTICE: J. Srdoš – Komadel, Prvý, Krivánek, Drgoň, P. Jankovič, Heltko, Chrvala, Zemko, Kolesik, Jurkas (E. Sliva, Heteš, M. Hrčka)

Bohdanovce - Dolné Orešany 3:2 (1:1)
Góly: 17. Chudý, 47. Dufek, 88. Peňák – 38. Tóth, 54. Kamenický
BOHDANOVCE: Kopúnek – Peško, Hollý, Brestovanský, Školek, Novosedlík, I. Palšovič. Dufek, Chudý, Valášek (Prochádzka, Peňák, Minarovič, Faga)
DOLNÉ OREŠANY: Lipovský – Kondrček, Novák, Volek, Zajíc, Do Thai, Kamenický, Hornský, Mirga, Ostrovský, Tóth (Zelenák, Fogel, Šaštinský)

Dolná Krupá – Modranka 0:3 (0:1)
Góly: 45. Karol, 59. a 90. Rakický (druhý z pen)
DOLNÁ KRUPÁ: Michálek – Hrubý, Martin Garažia, Martin Garažia, Michal Garažia, Samuel Garažia,  Hetteš, Hrčka, Vyskoč, Peško, Bohunický (Bartoš, R. Horváth, Ormandy, Fíba, Blahuta)
MODRANKA: Špernoga – Rakický, Baláž, Hrebenár, Novota, Karol, Gabriel, Gumbír, Sekera, Križan, Šaštinský (Mackura, Fančovič, Lančarič, Klimo)

Bíňovce – Košolná 6:5 (2:1)
Góly: 21. a 59. Dráb (druhý z pen), 45. vlastný Greguš, 63. a 77. Petrovič, 64. I. Kostolanský,
ČK: 58. Čavara (Košolná)
BÍŇOVCE: Klementovič– Tarkoš, Halaša, Královič, Dráb, Ryšavý, Rajnoha, Krajčovič, Ormandy,  I. Kostolanský, Čech (Petrovič, M. Kostolanský, Strečanský, J. Tarkoš)
KOŠOLNÁ: Prekop – Martinkovič, R. Bobok, Karas, Furko, R. Greguš, Madzík, Mesíček, Kubiček, Čavara, Hudek (A. Greguš, Puškáš, Ľ. Bobok)

Dobrá Voda – Smolenice 2:3 (1:1)
Góly: 4. Kmošena, 89. Benedikovič – 13. Hodulík, 50. Taranda, 89. Kolarovič
DOBRÁ VODA: Dubrava – Paldan, Drgoň, Ružička, Ladvenica, Benedikovič, Ondruška, Macko, Novák, Danko, Kmošena (Benedikovič)
SMOLENICE: Kvapil - Nídel, Vajsábel, Hodulík, L. Štibraný, Taranda, Kolarovič, Študenc, Zvolenský, Klokner, Jurica (Vandák, Poór, Rangelov, Andelek)