Futbal, 5. liga: Horná Krupá deklasovala Voderady, Zvončín remizoval s Piešťanmi

Horná Krupá vo Voderadoch potvrdila, že je právom na prvom mieste tabuľky piatej ligy západ. Voderady deklasovala na ich ihrisku 12:1! Hetrikom sa zaskvel Marek Sudin. Hostia už po štvrťhodine viedli trojgólovým rozdielom, v prestávke to už bol poltucet.

Dva góly Mateja Zaorala z úvodnej desaťminútovky naštartovali Hornú Krupú v zápase vo Voderadoch k spanilej jazde. Foto: Ján Král

V šlágri kola sa zrodila remíza medzi Zvončínom a Piešťanmi. Zvončín sa dostal do dvojgólového vedenia, no na prelome polčasov hostia strelili tri góly a otočili skóre. Napokon zariadil deľbu bodov v 81. minúte Lošonský z pokutového kopu.

5. liga západ – 4. kolo:

Zvončín – Piešťany 3:3 (2:1)
Góly: 31. M. Klenkovič, 41. Rumpel, 81. Lošonský (pen) – 43. a 47. Gula, 50. Braniša
ZVONČÍN: Strmenský – Glasa, Lošonský, Klenkovič, Vyskoč, Jankovič, Zelenský, Rumpel, Brečka, Jurovatý, Matlák (Klokner, Balažovič)
PIEŠŤANY: Budka – Gula, Strelec, Štefanka, Miškech, Grík, Korec, Braniša, Kusý, Glos, Sedláček (Némethy, Modrovič, Klasovitý, Horil)

Voderady – Horná Krupá 1:12 (0:6)
Góly: 74. M. Dubovský - 5. a 9. Zaoral, 15., 30. a 55. Sudin, 20. Mikláš, 39. Konečný, 68. a 81. Konečný ml., 70. vlastný Rosypál, 73. Žák, 86. Maron
VODERADY: Popovič – Šurina, Rosypál, Fatranský, Živický, P. Páleník. S. Páleník, Lacuška, Zelenský, Baboš, M. Dubovský (Ivančík, Bachratý, Kolenič, Gajarský, Majka)
HOR. KRUPÁ: Tollarovič – Holič, Mikláš, Španka, Strečanský, Fodor, Zaoral, Blaho, Konečný ml., Konečný, Sudin (Maron, Žák, J. Boledovič, Polakovič)

Holíč – Brodské 1:1 (0:1)

Horné Orešany – Mokrý Háj – hrá sa 1.9. o 16:00

1   FK Bestrent Horná Krupá 4 4 0 0 27:2 12   9
2   PFK Piešťany 4 2 1 1 19:6 7   1
3   TJ Družstevník Zvončín 4 2 1 1 11:6 7   -2
4   TJ Iskra Holíč 4 2 1 1 9:5 7   -2