Bročka odpovedal Ružindolčanom na petíciu: Vidiecky charakter zostane zachovaný

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 20.10.2020
https://www.trnavskyhlas.sk/c/29123-brocka-odpovedal-ruzindolcanom-na-peticiu-vidiecky-charakter-zostane-zachovany/brocka-odpovedal-ruzindolcanom-na-peticiu-vidiecky-charakter-zostane-zachovany.htm

Primátor Trnavy Peter Bročka odpovedal obyvateľom Ružindola na ich petíciu proti výstavbe obytného satelitu v lokalite Trnavy Medziháj.

Peter Bročka nedávno odpovedal Ružindolčanom na ich otázky osobne. Foto: pm

 

Obytná zóna Medziháj navrhovanými rodinnými domami logicky nadviaže na výstavbu v Ružindole v lokalite Nový Víchor. Vyplýva to z odpovede primátora Trnavy Petra Bročku na petíciu obyvateľov Ružindola proti výstavbe obytného satelitu Trnavy v susedstve tejto obce.

 

Viac ako 700 Ružindolčanov podpísalo ešte v júni petíciu proti zmene územného plánu mesta Trnava, ktorá tu má umožniť výstavbu.

 

„Zóna bude doplnená rozsiahlou výsadbou parkovej a izolačnej zelene v rozsahu približne 13 hektárov, nízkopodlažnými bytovými domami pri ceste do Ružindola. Vidiecky charakter zástavby týmto návrhom zostane zachovaný, návrh prinesie do územia aj obchodné priestory popri komunikácii do Ružindola, základnú školu, škôlku, penzión pre prestarnutých občanov, čo môže výrazne pomôcť aj občanom Ružindola,“ napísal Bročka v odpovedi na petíciu.

 

Riešená tu bude podľa neho aj mestská hromadná doprava, ktorú budú môcť takisto využívať Ružindolčania.

 

Zámer mesta Trnava s výstavbou obytnej štvrte v lokalite Medziháj vysvetľoval primátor Peter Bročka na verejnom zhromaždení obyvateľov Ružindola už v júli.

 

Vysvetlil im, že pozemky v Medziháji sú vlastníctvom mesta Trnava, ktoré sa v tejto lokalite bude rozvíjať. Pôjde podľa neho o modernú a pokojnú štvrť s kvalitným bývaním.

 

Jej súčasťou má byť okrem najmenej 250 rodinných domov a približne dvadsiatich nízkopodlažných bytových domov aj základná škola, materská škola a ďalšia občianska vybavenosť.

 

Zámer výstavby novej štvrte Trnavy v Medziháji je momentálne v procese zmeny územného plánu mesta, nasledovať bude územné konanie a stavebné konanie.

 

Výstavba po získaní všetkých potrebných povolení bude trvať niekoľko rokov. Mesto Trnava bude pozemky na výstavbu rodinných domov predávať konkrétnym investorom, takto získané peniaze chce použiť v riešenom území.

 

SITA

prispievatelia | 2.9.2020 | Región | https://www.trnavskyhlas.sk