Informácia o obeti COVID-19 v Piešťanoch je výmysel, rieši ho aj polícia

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 20.10.2020
https://www.trnavskyhlas.sk/c/29135-informacia-o-obeti-covid-19-v-piestanoch-je-vymysel-riesi-ho-aj-policia/informacia-o-obeti-covid-19-v-piestanoch-je-vymysel-riesi-ho-aj-policia.htm

Na sociálnej sieti sa šíri status o žene, ktorá v nemocnici v Piešťanoch zomrela na cirhózu pečene a bola zarátaná ako obeť ochorenia COVID-19.

Polícia zisťuje, či v tomto prípade nejde o šírenie poplašnej správy. Zdroj: facebook.com

 

Nemocnica v Piešťanoch neeviduje pacientku, ktorá mala podľa statusu na sociálnej sieti zomrieť na cirhózu pečene a bola zarátaná ako obeť ochorenia COVID-19.

 

Vo svojom profile na sociálnej sieti to uviedlo Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky, ktoré zároveň v tejto súvislosti vyzýva ľudí, aby nenaleteli náhodným statusom na internete.

 

„Pravidelne sa objavujú statusy, ktoré sú prakticky kompletne vymyslené, ale napriek tomu sa vo veľkom šíria,“ informoval rezort zdravotníctva na sociálnej sieti.

 

V spolupráci so stránkou Hoaxy a podvody - Polícia SR ministerstvo zdravotníctva vyvrátilo aj spomínaný hoax o pacientke v Piešťanoch.

 

Ako uviedli, nemocnica v Piešťanoch doposiaľ nezaznamenala žiadny prípad pacienta infikovaného koronavírusom a v deň, o ktorom status informoval, sa v Piešťanoch nekonal ani pohreb ženy s menom Mária.

 

„V statuse sa píše piatok 29. augusta, pričom to bola sobota. Tým však preverovanie zo strany kolegov z ministerstva zdravotníctva neskončilo. Zistili ešte, že v rovnakom období bola v inom meste hospitalizovaná pacientka s cirhózou pečene (alkohol), test na koronavírus bol u nej negatívny,“ uzavrelo ministerstvo.

 

Ako informovala polícia na sociálnej sieti, status prešetruje kriminálna polícia. Zisťuje, či nejde o šírenie poplašnej správy. Síce status jeho doposiaľ neznami publikujúci zmazali, polícia ho stihla kompletne zálohovať.

 

Vo štvrtok 3. septembra mal viac ako 1 800 zdieľaní, čo znamená, že sa dostal k viac ako 10-tisíc užívateľom sociálnej siete. V diskusii mnohí ľudia vyjadrovali pohoršenie nad postupom lekárov, čím preukázateľne uverili zverejnenému textu.

SITA

prispievatelia | 4.9.2020 | Piešťany | https://www.trnavskyhlas.sk