Trojbojári Sport clubu Pohoda Trnava získali na majstrovstvách Európy tri zlaté medaily

Počas minulého týždňa, od 1.9. do 4.9. bola Mestská športová hala v Trnave opäť dejiskom vrcholného podujatia silových trojbojárov. Majstrovstvá Európy federácie GPC si nenechali ujsť ani pretekári z najväčšieho trnavského klubu.

Andrej Katrenčík vyhral kategóriu OPEN do 125 kg.

Hneď prvý deň vybojovala pre klub ale aj pre Slovensko prvenstvo Simona Živčáková v disciplíne silový trojboj RAW výkonom 270 kg (drep 100/tlak 52,5/mŕtvy ťah 117,5).

Vrcholom prvého dňa bola súťaž kategórií OPEN, v ktorej sa predstavil Andrej Katrenčík. Víťazstvo a titul majstra Európy získal v najlepšom výkone v histórii OPEN federácií  slovenského powerliftingu divízie RAW.

V kategórii do 125 kg zapísal „Andy“ trojbojový súčet 920 kg (350/235/335).

Druhý deň pokračovala súťaž disciplínou silový trojboj RAW kategórií „Junior“. Kevin Anthony Kalapoš skončil s výkonom 632,5 kg (240/130/262,5) v kategórii do 110 kg na nepopulárnom 4. mieste.

Medailu za 3. miesto v kategórii do 90 kg už bral Michal Sorát za výkon 630 kg (225/130/.

Juniori Sport clubu Pohoda Trnava so svojim podporným tímom.

Vrcholom druhého dňa bol pre klub výkon 48-ročného Rudolfa Sisku. Pretekár v kategórii M45-49 sa predstavil na súťaži v drepe EQ (s použitím súťažného superdresu).

Jednoznačným cieľom bolo prekonanie svetového rekordu v kategórii do 90 kg.

Rudolf Siska počas úspešného pokusu.

V ten deň aktuálny svetový rekord 200 kg prekonal Siska už druhým pokusom, kedy úspešne zvládol 245 kg, keďže prvý pokus kvôli technickej chybe ani neabsolvoval.

V treťom pokuse výkonom 260 kg zlepšil rekord už o úctyhodných 60 kg. Zlatá medaila a titul Majstra Európy bol len čerešničkou na torte.

Predposledný deň súťaže sa na pódiu predstavil ďalší z mladej generácie trojbojárov. Junior Juraj Bokroš získal v kategórii do 100 kg v súťaži v tlaku na lavičke striebornú medailu výkonom 140 kg.