Spartak loví v gréckych vodách, na lane má obrancu z PAOK Solún

Trnava hráčom vystuží ľavý kraj obrany.

Futbalový Spartak zrejme čoskoro predstaví novú posilu. Do trnavského tímu má prísť na hosťovanie 20-ročný ľavý bek Marios Tsaousis z PAOK Solún.

Grécke médiá píšu o dohode klubov ako o hotovej veci. Na slovenskej matrike zatiaľ transfer zaregistrovaný nie je.

Futbalista v minulej sezóne hosťoval v klube Volos, kde bol spoluhráčom bývalého futbalistu Spartaka Erika Jendrišeka.

Nastúpil na trinásť stretnutí, z toho sedemkrát prišiel na hraciu plochu ako striedajúci hráč. Zaznamenal 628 minút a strelil jeden gól.

Tsaousis bol v mládežníckom veku reprezentantom v jednotlivých juniorských kategóriách, štart má aj v gréckej dvadsaťjednotke.

"Mnoho ľudí Mariosa považovalo za najlepšieho hráča akadémie PAOK Solún. Ide o ľavého beka, veľmi dobre technicky vybaveného. Neurobil však napokon taký očakávaný progres, ako od neho očakávali a preto nehral za prvý tím, iba za rezervu. Je veľmi talentovaný a PAOK ho chce umiestniť do solídnej ligy, kde by napredoval," priblížil pre náš web novú trnavskú akvizíciu novinár zo Solúna Nikos Toskitsis.

Spartak Trnava sa aktuálne pripravuje na sobotný duel Fortuna ligy. Po reprezentačnej prestávke nastúpi 12. septembra o 18:30 na Tehelnom poli proti Slovanu Bratislavu.

Na zápase bude môcť byť pre koronavírusové reštrikcie prítomných zrejme len 500 ľudí, duel však v priamom prenose odvysiela RTVS.