Futbal, 5. liga: Zvončín mal Hornú Krupú na lopate

Zvončín zobral Hornej Krupej prvé body v sezóne. Líder tabuľky sa síce ujal vedenia gólom striedajúceho Marona krátko po prestávke, domáci ale v 72. minúte vyrovnali a napokon mohli aj vyhrať. Lošonský však nepremenil nariadený pokutový kop. Duel sa tak skončil remízou 1:1.

Stredopoliar Hornej Krupej Dušan Blaho (v modrom) tiesnený obrancom Zvončína Adamom Lošonským strieľa, gól však z toho napokon nebol. Foto: Ján Král

Starí páni Horných Orešian síce v sobotu prehrali hodový zápas s Lošoncom 1:2, v nedeľu však futbalovú chuť v obci pod Karpatoch výrazne napravilo A-mužstvo. Voderadom strelili hráči TJ Iskra štyri góly a žiaden neinkasovali.

V Piešťanoch sa lámal zápas krátko pred prestávkou, Brodské mohlo zvýšiť vedenie, ale Daniel nepremenil penaltu a zakrátko domáci vyrovnali Gulom na 2:2. Po zmene strán pridali ďalšie góly a napokon vyhrali 5:3. Martin Gula dosiahol hetrik, uzatváral ho z jedenástky.

Holíč porazil Moravský Sv. Ján najtesnejším rozdielom 1:0.

5. LIGA ZÁPAD – 6. KOLO:

Zvončín – Horná Krupá 1:1 (0:0)
Góly: 72. Jankovič – 47. Maron
ZVONČÍN: Strmenský – Glasa, M. Brestovanský, Lošonský, Zelenský, Jurovatý, Vyskoč, Brečka, M. Klenkovič, Jankovič, Matlák (Klokner, Vandák, Mihalovic, P. Brestovanský)
HOR. KRUPÁ: Tollarovič – Holič, Mikláš, Španka, Strečanský, Fodor, Zaoral, Blaho, Konečný ml., Konečný, Sudin (Maron, Nádaský, Polakovič)

Horné Orešany - Voderady 4:0 (0:0)
Góly: 59. Bako, 73. M. Mekký, 82. vlastný Rosypál, 87. Malý
HORNÉ OREŠANY: Pekarovič - Ružička, Malacký, Drozda, Hodulík, Szabo, Bako, Malý, Babirát, Kelemen, M. Mekký (Blažo, Lisický, Podhorský, Galo, Repa)
VODERADY: Popovič - Šurina, Rosypál, Fatranský, Živický, Páleník, Lacuška, Zelenský, Dubovský, Bachratý (Kolenič)

Piešťany - Brodské 5:3 (2:2)
Góly: 25., 45. a 77. Gula (tretí z pen), 64. Braniša, 73. Klasovitý - 27. Bartoš, 40. Trubiroha, 89. Hyll
PIEŠŤANY: Budka - Sedláček, Modrovič, Glos, Strelec, Kusý, Grík, Gula, Korec, Braniša, Klasovitý (Miškech, Horil, Majtényi, Doktor)

Holíč - Mokrý Háj 1:0 (1:0)
Gól: 24. Spazier

1   FK Bestrent Horná Krupá     6   5   1   0      29:3         16      10
2   PFK Piešťany 6 4 1 1 31:10 13   1
3   TJ Družstevník Zvončín 6 3 2 1 14:7 11   -1
4   TJ Iskra Holíč 6 3 1 2 10:6 10   -2
5   TJ Iskra - Horné Orešany 6 3 0 3 9:17 9   0
6   TJ Baník Brodské 6 2 1 3 11:17 7   -5