Spartak strelil Zvončínu desať gólov a postupuje v pohári ďalej

Trnavský Spartak podľa očakávaní pokračuje v ceste Slovnaft Cup-om. Na ihrisku piatoligového Zvončína vyhral suverénne 10:1.

Bamideleho prvý gól do siete Zvončína. Foto: Lukáš Grinaj

Vo Zvončíne pri Trnave bol futbalový sviatok. Už hodinu pred zápasom sa plnil štadión, usporiadatelia pri vstupe ponúkali dezinfekciu a upozorňovali na povinnosť mať počas zápasu na sebe rúška.

Zvončín vzdoroval do 17. minúty, keď loptu na hranici ofsajdu dostal Bamidele, obišiel brankára Strmenského a zasunul loptu do siete.

Domáci museli po tomto momente striedať brankárov, keďže Strmenský, ktorý sa zranil hneď v úvodnej minúte, nemohol pokračovať. Do bránky šiel jeho náhradník Smolek.

V 23. minúte pridal druhý gól Bamidele potom, ako mu center na nohu naservíroval Bukata. Krátko pred prestávkou vysunul Savvidis prihrávkou za obranu do šprintu Cabrala, ten našiel pred bránkou voľného Bamideleho a Afričan uzavrel svoj hetrik.

Do prestávky pridal ešte jeden gól po sérii hlavičiek Savvidis.

Cez prestávku poslal tréner Trnavy Norbert Hrnčár na plochu päť nových hráčov. A hneď po dvoch minútach Vlasko vyslal do šprintu na ľavej strane Mikoviča, ten poslal prudkú prihrávku na päťku, kde Olejník pohotovo zakončil a zvýšil na 0:5.

Zakrátko prihral Savvidis medzi obrancov Olejníkovi a ten povedľa Smoleka pridal svoj druhý gól v zápase - 0:6.

Olejník skompletizoval svoj hetrik v 56. minúte, po centri Vlaska pohodlne poslal loptu do siete hlavou.

V 59. minúte bolo už 0:8, v šestnástke si prihrávku prebral Yao a krížnou strelou po zemi pridal ďalší gól.

Zvončínčania sa prvýkrát dostali do šance v 63. minúte. V pokutovom území sa otočil Jankovič, trafil však nad bránku.

Domáci sa dočkali gólu v 69. minúte. Klenkovič poslal z ľavej strany prihrávku za obranu do šestnástky a Rumpel ju pohotovo usmernil za chrbát Takáča - 1:8.

Potom si ešte zobral slovo Spartak. V 83. minúte po vyšachovaní obrany pridal deviaty gól Yao.

Skóre na konečných 1:10 pečatil v 86. minúte prudkou strelou z ľavej strany šestnástky Mikovič.

Slovnaft Cup - 3. kolo:

Zvončín - Spartak Trnava 1:10 (0:4)
Góly: 69. Rumpel - 17., 23., a 42. Bamidele, 45. Savvidis, 47., 50. a 56. Olejník, 59. a 83. Yao, 86. Mikovič
ŽK: -
Diváci: 800
Rozhodovali: Dohál - Hancko, Štofik
ZVONČÍN: Strmenský (18. Smolek) - Zelenský (56. Mihalovic), Bron, M. Brestovanský, Lošonský - Vandák (46. Glasa) - Rumpel, Vyskoč (75. Balažovič), Brečka, M. Klenkovič - Jankovič (75. P. Brestovanský). Tréner: R. Klenkovič ml.
SPARTAK: Takáč - Konstantinidis, Tumma, Anthony (46. Kóša), Mikovič - Savvidis, Bukata (46. Grič) - Cabral (46. Johnson Nsumoh), Pačinda (46. Vlasko), Yao - Bamidele (46. Olejník). Tréner: Hrnčár.

Norbert Hrnčár (tréner Spartaka): "Postupový cieľ sme splnili, iné sme ani nepripúšťali. Videl som v akcii 15 hráčov, to bol zámer, aby sily dobre rozložili. Dôležité pre mňa bolo, že sme hrali do konca, neuspokojili sme sa a pridávali ďalšie. Potešilo ma nastavenie a koncentrácia. Pri mužstve som druhý deň, je to veľká hektika, mužstvo bolo z posledných nezdarov smutné, ale vidím tam vôľu pracovať a zlepšovať sa. A to je dobré znamenie."