Na Hajdóczyho sa búria proti plánovanému cyklochodníku, obyvatelia ulice spísali petíciu

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 24.11.2020
https://www.trnavskyhlas.sk/c/29274-na-hajdoczyho-sa-buria-proti-planovanemu-cyklochodniku-obyvatelia-ulice-spisali-peticiu/na-hajdoczyho-sa-buria-proti-planovanemu-cyklochodniku-obyvatelia-ulice-spisali-peticiu.htm

Príprava rekonštrukcie ulice prebieha podľa autorov petície v tajnosti, bez diskusie s obyvateľmi, ktorých sa najviac týka.

Hajdóczyho ulica v Trnave. Foto: Ján Král

 

Petíciu proti plánovanej výstavbe cyklochodníka podpisujú v týchto dňoch obyvatelia Ulice Jána Hajdóczyho v Trnave.

 

Obávajú sa, že pre cyklochodník prídu o parkovacie miesta na kraji cesty, okrem toho majú strach z kolízií medzi cyklistami a autami, ktoré budú vychádzať z dvorov.

 

Vedeniu mesta vyčítajú, že s obyvateľmi o pripravovanej zásadnej rekonštrukcii ulice nikto nediskutuje.

 

„Celá príprava projektu prebieha v tajnosti, bez diskusie s dotknutými obyvateľmi, ktorých sa rekonštrukcia ich širšieho životného priestoru bytostne týka. Na tejto ulici žijeme generačne už desaťročia a ďalšie desaťročia tu plánujeme aj s našimi deťmi žiť. Žiť tu chceme aj po schválení plánovanej rekonštrukcie našej ulice,“ píše sa v petícii.

 

Jej autori sú presvedčení, že v tejto lokalite úplne stačí cyklotrasa vybudovaná na susednej Kukučínovej ulici. Výstavba cyklotrás je podľa textu petície v poriadku, nemala by však byť na úkor kvality života domácich obyvateľov.

 

Rekonštrukciou Ulice Jána Hajdóczyho sa vedenie Trnavy zaoberá už niekoľko rokov. Projektová dokumentácia bola hotová už v roku 2018, o rok neskôr bola aktualizovaná a v tomto roku si radnica objednala úplne novú jej ďalšie prepracovanie (oprava pôvodného textu).

 

V minulých rokoch sa už v rozpočte mesta objavili aj vyčlenené peniaze na rekonštrukciu. Neustále zmeny projektovej dokumentácie začiatok prác posúvajú.

 

Primátor Peter Bročka vo februári minulého roku avizoval začiatok rekonštrukcie na jeseň 2019 alebo jar 2020, no ešte stále nie je k dispozícii definitívna projektová dokumentácia.

 

Oslovili sme vedenie mesta s otázkami, či ešte pripúšťa ďalšiu zmenu tohto projektu a či bol celý zámer komunikovaný s obyvateľmi tejto ulice. Keď dostaneme odpoveď, doplníme informácie do článku.

 

AKTUALIZOVANÉ:

Pod petíciu sa podpísalo 81 obyvateľov ulice, ktorí bývajú v úseku medzi tenisovým centrom Empire a Cukrovou ulicou. Petíciu v piatok odovzdajú Mestu Trnava.

 

(pm)

prispievatelia | 25.9.2020 | Trnava | https://www.trnavskyhlas.sk