Futbal, 8. ligy: Špačince v Bolerázi nedohrali, v Kľačanoch sa kopalo päť penált za polčas

Suchá nad Parnou pripravila Slovenskej Novej Vsi prvú prehru v súťaži. O výsledku zápasu rozhodol gólom do šatne v 44. minúte Marek Slovák.

Marek Slovák zo Suchej nad Parnou. Archívne foto: Ján Král

Dobrú formu potvrdila Buková, súpera z Dolného Dubového rozstrieľala 5:0.

Boleráz strelil Špačinciam už za polčas deväť gólov, hostia na druhý už ani nenastúpili. Šesť z deviatich gólov v zápase, ktorý sa hral na bolerázske hody, vsietil Marek Daniš.

Duel bude športovo-technická komisia kontumovať, praxou je, že v takýchto prípadoch sa výsledok ponecháva v platnosti. Špačince si musia dať pozor, aby nenazbierali tri kontumácie za sezónu. V takom prípade by boli podľa noriem zo súťaže vylúčené.

Naháč dokázal dvakrát odpovedať na vedenie Vlčkoviec, na tretí gól však už zareagovať nedokázal a prehral 2:3.

Do postupového boja mienia prehovoriť Šúrovce, kde úradujú nositelia mena Sabo. Ich "hnev" si odnieslo béčko Brestovian, ktoré tu prehralo 1:7.

8. liga A – 7. kolo

Suchá nad Parnou - Slovenská Nová Ves 1:0 (1:0)
Gól: 44. Slovák

V Suchej mali z víťazstva veľkú radosť. Foto: Pavol Valovič

Buková - Dolné Dubové 5:0 (1:0)
Góly: 8. Herceg, 50. Mišči, 60. a 90. Vittek, 82. Medvecký

Boleráz B – Špačince 9:0 (9:0) - nedohrané
Góly: 6., 15., 26., 36., 44. a 45. Marek Daniš, 14. Rago, 22. Joz. Daniš, 23. Židek

Naháč – Vlčkovce 2:3 (1:2)
Góly: 21. Martin Sersen, 51. Boledovič – 7. Ambroš, 31. Matula, 59. M. Bartoš (pen)

Šúrovce - Brestovany B 7:1 (3:0)
Góly: 11., 80. a 89. Ďuriš, 15. M. Sabo (pen), 25. A. Sabo, 50. Hudcovič, 67. Ľ. Sabo – 70. A. Zlatohlávek

8. liga B: V Kľačanoch penaltové hody

Kuriózny zápas sa hral v Kľačanoch, kde rozhodca František Gabriel odpískal v prvom polčase päť pokutových kopov – dva pre domácich a tri pre hostí. Z exekútorov sa pomýlil iba Horváth na strane Žlkoviec, Mokrička s Juríkom a Nemčok s Poláčekom skórovali. Kľačany vyhrali 4:2, pretože sa ešte strelecky presadil dvakrát aj Srnka.

Koplotovce nečakane zakopli v Pastuchove, na ihrisku súpera prehrali 1:3.

Posledné Ratnovce sa dočkali prvého víťazstva v sezóne a hneď malo prívlastok pamätné. Šterusom totiž strelili rovný poltucet gólov.

Dolný Lopašov sa tešil z bodov v neďalekom Kočíne-Lančári, kde vyhral 3:0.

Duel Dolného Trhovišťa  so Šulekovom odložili na november.

8. liga B - 7.kolo

Kľačany – Žlkovce 4:2 (4:2)
Góly: 10. Mokrička (pen), 41. Jurík (pen), 21. a 45. Srnka – 15. Nemčok (pen), 35. Poláček (pen)

Pastuchov – Koplotovce 3:1 (1:1)
Góly: 23. Lukáčik, 69. Dian, 85. Koutný (pen) – 35. Motálik

Ratnovce – Šterusy 6:0 (3:0)
Góly: 33. a 73. Žák, 35. a 77. Petrík, 42. Šnirc

Kočín-Lančár - Dolný Lopašov 0:3 (0:1)
Góly: 39. Tomiš, 72. Vrbovský, 89. Remenár

Dolné Trhovište – Šulekovo – odložili na 7. novembra o 13:30

1   TJ Klas Dolné Trhovište 5 5 0 0 17:4 15   12