Dunajská Streda si poradila s Piešťanmi, jeden z gólov dal aj Trnavčan Nebyla

Futbalové predpoklady sa potvrdili, Piešťany napriek snaživému výkonu nemali na aktuálne prvé mužstvo najvyššej súťaže nárok.

Prvý gól Dunajskej Stredy strelil Trnavčan, ktorý v mládežníckom veku hrával za Spartak, Sebastián Nebyla. Foto: Ján Král

V Piešťanoch mali futbalový sviatok, do kúpeľného mesta zavítala na pohárový zápas Slovnaft Cup-u Dunajská Streda.

Domáci účastník piatej ligy západ vzdoroval lídrovi Fortuna ligy do 13. minúty. Potom vyšla hosťom rýchla kontra, Nebyla sa rútil z ľavej strany sám na brankára a svoje sólo zakončil otvárajúcim gólom.

O päť minút neskôr pridal Fábry strelou spoza šestnástky, ktorá zaskočila inak výborne chytajúceho Budku, druhý gól hostí.

Na rozdiel troch gólov upravil v 36. minúte po ďalšom protiútoku Andzouana.

To už mal Budka na konte viacero výborných zákrokov, stroskotával na ňom hlavne hrotový útočník DAC Nicolaescu.

Piešťany, ktoré majú veľmi mladé mužstvo, pôsobili sympatickým dojmom, nezakopali sa iba pred vlastnou šestnástkou, ale snažili sa v rámci možností hrať futbal.

V úvode druhého polčasu dokonca vystrčili rožky, strela do brvna sa odrazila na päťku k Branišovi, ktorý dorazil do siete, rozhodca však gól neuznal pre ofsajd.

Potom to skúsilo PFK ešte raz, strela Štefanku však už správne parametre nemala.

Kanonier DAC-u Nicolaescu sa presadil až v 58. minúte. Po výmene lôpt so Sidneym sa dostal za obranu a upratal loptu k tyči.

Ubehol krátky čas a Njie pridal do siete striedajúceho brankára Piešťan Červenku piaty gól Dunajskej Stredy a v 75. minúte Veselovský po kombinačnej akcii aj šiesty.

V 82. minúte sa do listiny strelcov zapísal aj Mendez, v šestnástke si kľučkou urobil priestor kúsok od ľavého rohu päťky a bombou k prvej tyči zvýšil na 0:7.

Napriek vysokej prehre odmenilo piešťanské publikum domácich futbalistov po záverečnom hvizde potleskom. Dunajská Streda ešte bude dohrávať tretie kolo, štvrté, v ktorom spozná súpera aj Spartak Trnava, vyžrebujú vo štvrtok 1. októbra o 11:00 na pôde SFZ.

Slovnaft Cup - dohrávka 2. kola:

PFK Piešťany - Dunajská Streda 0:7 (0:3)
Góly: 13. Nebyla, 18. A. Fábry, 36. Andzouana, 58. Nicolaescu, 62. Njie, 74. Veselovský, 82. Mendez