Trnavskí futbalisti prehrali v Žiline, rozhodol gól bývalého spartakovca

Futbalisti trnavského Spartaka neuspeli v Žiline, zo severu Slovenska sa po prehre 1:2 vrátili bez bodu.

Stanislav Olejník (v červeno-čiernom) prvýkrát nastúpil v základnej zostave Spartaka. Foto: Lukáš Grinaj

Žilina sa ujala vedenia už v 5. minúte. Po prihrávke exspartakovca Gamboša do šestnástky z ľavej strany využil Bičachčjan nešťastné pošmyknutie stopéra Anthonyho, prebral si loptu a umiestnil ju k tyči - 1:0.

Domáci boli ďalej aktívnejším tímom, Rusov musel zasahovať po strele Gamboša, či šikovnej, no nedôraznej zadovke Jibrila.

Potom napol trnavskú sieť Bičachčjan zblízka aj druhýkrát, rozhodcovia ale gól neuznali, keďže loptu mu prihrával Sluka už tesne spoza bránkovej čiary.

Trnavčania boli v prvom polčase smerom dopredu takmer neškodní. Ich snahy o ofenzívu končili väčšinou v okolí šestnástky, kde nezvládli finálnu prihrávku.

Spartakovcom vyšla nebezpečná akcia až v závere prvého dejstva, keď do šestnástky vnikol Mikovič, prihral Olejníkovi, ktorý si ešte vylepšoval pozíciu a zakončenie z pár krokov mu napokon obranca dokázal zblokovať.

Dvojica Mikovič - Olejník si spoluprácu zopakovala v 50. minúte. Tentoraz po pravom krídle potiahol útok Olejník, poslal center za dvojicu stopérov, ktorý ešte Kiwior nechtiac pozdvihol a Mikovič na prvej tyči poslal loptu za chrbát bezmocného Petráša - 1:1.

V 61. minúte našiel Yaov center na zadnej žrdi hlavičku Olejníka, mladý útočník, ktorý premiérovo nastúpil v základnej zostave andelov, hlavičkoval mimo bránku.

Vyzeralo to, že červeno-čierni budú smerom dopredu nebezpečejší ako v prvom dejstve, potom sa ale veci vrátili do starých koľají.

Žilina mohla udrieť Bernátom, striedajúci hráč mal v krátkom časovom úseku dve výborné príležitosti, hlavna tá po prihrávke Sluku do stredu šestnástky sa pýtala do siete, ani v jednom prípade ale neudal lopte gólový smer.

Žilinčania si však všetko vynahradili v 71. minúte, Kaprálik na pravej strane obišiel Tsaousisa, poslal spätnú prihrávku na Gamboša a ten z prvej umiestnil loptu pod brvno - 2:1.

MŠK mohlo uzavrieť zápas v 83. minúte, po trnavskej štandardke predviedli žlto-zelení rýchly brejk, Kurminovski s Myslovičom prečíslili Turňu, druhý menovaný sa dostal k zakončeniu, skvelý zákrok však vytiahol vybiehajúci trnavský brankár Rusov.

Andeli sa v závere pokúsili o vyrovnanie, Mikovičovu strelu však zblokovali obrancovia na roh a po ňom sa neujal ani pokus Tsaousisa.