Spartak zdolal Trenčín, víťazstvo zabezpečili striedajúci hráči

Spartak Trnava vyhral nad Trenčínom. V bojovnom stretnutí, ktorému chýbala futbalová kvalita, rozhodol o svojom triumfe 2:0 v druhom polčase.

Grék Tsaousis (vpravo) pri súboji s Ligeonom. Foto: trnavskyhlas.sk

Do zostavy Spartaka sa vrátil Vlasko, tréner Hrnčár ho zaradil na post voľného hráča, naopak, zo zdravotných dôvodov vypadol Mikovič.

Pre Turňom uprednostnil tréner Hrnčár na pravom kraji obrany Jónssona. Pre islandského legionára išlo o prvé nasadenie do základnej zostavy počas trnavskej anabázy.

Zaujímavým prvkom trnavskej taktiky bolo nasadenie útočníka Bamideleho na osobné bránenie stredopoliara El Mahdiuohi v momentoch, keď hostia zakladali útoky.

Prvú nebezpečnejšiu akciu zápasu predviedol v 7. minúte Tsaousis, prudkým centrom hľadal na zadnej žrdi Cabrala, pred ktorým v poslednej chvíli odvrátil na roh dobre sa vracajúci Pirinen.

Ďalší vzruch bol pred trenčianskou bránkou, keď sa pri rohovom kope postavilo šesť hráčov Spartaka na bránkovú čiaru súpera, po centri na prvú tyč vznikla skrumáž, no lopta sa do siete nedostala.

Nasledoval hluchý úsek hry plný nepresností, až po polhodine hry sa do úniku dostal Vlasko, tvrdo vystrelil, Šemrinec si ale miesto zastal a vyrazil na roh.

Tréner Trnavy Hrnčár vystriedal cez polčas nevýrazného Jónssona za Turňu, v 54. minúte nahradil Bukatu Tummom, ktorý sa postavil do stredu obrany a do zálohy sa vysunul Grič.

Po hodine hry potiahol rýchlu kontru Tsaousis, poslal do šprintu Yaoa, Šemrinec vybehnutím za šestnástku dokázal odvrátiť ale len k Cabralovi, ktorému však lopta odskočila a bolo po nebezpečenstve.

Zakrátko kopala Trnava roh, Tumma hlavičkoval nad bránku.

V 65. minúte Hrnčár stiahol Vlaska s Cabralom a poslal na trávnik Kolesára s Pačindom.

Kľúčový moment prišiel v 79. minúte. Pačinda vysunul na pravej strane Kolesára, ten krížnou prihrávkou hľadal Yaoa, ktorého tesne pred zakončením fauloval Ligeon. Rozhodca Ziemba zapískal penaltu, ktorú Pačinda s prehľadom premenil - 1:0.

Víťazstvo Spartaka pečatil v 89. minúte striedajúci Kóša. Trnava podnikla rýchlu kontru po ľavej strane, Yao prihral do stredu Kóšovi a ten krásnou ranou po zemi s prispením žrde zvýšil na 2:0.

Fortuna liga - 11. kolo:

Spartak Trnava - AS Trenčín 2:0 (0:0)
Góly: 79. Pačinda (pen), 89. Kóša
ŽK: Jónsson, tréner Hrnčár - Ikoba, Zubairu, Križan, Ligeon
Rozhodovali: Ziemba - Somoláni, Košecký
Bez divákov (pre protipandemické obmedzenia)
SPARTAK: Rusov - Jónsson (46. Turňa), Grič, Anthony, Tsaousis - Bukata (54. Tumma), Savvidis - Cabral (65. Kolesár), Vlasko (65. Pačinda), Yao - Bamidele Yusuf (86. Kóša). Tréner: Hrnčár.
TRENČÍN: Šemrinec - Ligeon, Križan, Kapuadi, Pirinen - El Mahdioui - Roguljič, Kadák, Zubairu (86. Depetris), Ghali (60. Comwalius) - Ikoba (60. Čatakovič). Tréner: Vreven.

Stijn Vreven (tréner Trenčína): "Gratulujem môjmu kolegovi k víťazstvu. Som samozrejme sklamaný, že sme prehrali. V prvom polčase sme nehrali dobre, bolo to nervózne z oboch strán. Boli sme nervózni na lopte, nemali sme druhé lopty, čo ná stálo veľa energie. V druhom dejstve to bolo oveľa lepšie, dokázali sme si lepšie prihrať, boli sme agresívnejší, vyhrávali sme súboje a získavali viac odrazených lôpt. Urobili sme chyby však chyby, z rýchlej kontry súpera bola penalta. Druhý gól bol už menej dôležitý, bol to zápas dvoch rozdielnych polčasov. Nevytvorili sme v ofenzíve takmer nič. Chýbala tomu kvalita, potom je ťažko vyhrať."

Norbert Hrnčár (tréner Spartaka): "Naša príprava bola ovplyvnená tým, že Covid neobišiel ani nás. Dvaja ľudia z nášho tímu mali pozitívny nález, dupľovali sme testy, verím, že všetci budeme stále ok a spomínaná dvojica sa dá rýchlo do poriadku. Rozhodla omnoho väčšia túžba po víťazstve a trnavské srdce. To bol diametrálny rozdiel medzi nami a súperom. Súper bol v druhom polčase v určitej fáze lepší, ale iba v strednej zóne, kde neboli nebezpeční. Trenčín bol vždy známy tým, že je ofenzívne mužstvo s množstvom šancí, tomu sme dnes zabránili, mali sme to pod kontrolou. Na svoju šancu sme si počkali a tá prišla. Gólové momenty boli veľmi pekné, či už akcia pred penaltou, alebo strela Seba Kóšu. Naše víťazstvo je absolútne zaslúžené."