Plavci nemohli trénovať v bazéne, Trnavčanka Vadovičová napriek tomu urobila rekord

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 8.8.2022
https://www.trnavskyhlas.sk/c/29600-plavci-nemohli-trenovat-v-bazene-trnavcanka-vadovicova-napriek-tomu-urobila-rekord/plavci-nemohli-trenovat-v-bazene-trnavcanka-vadovicova-napriek-tomu-urobila-rekord/

Po improvizovanej príprave dokázala v Budapešti v disciplínach 50 metrov prsia aj 100 metrov prsia prekonať juniorské rekordy SR!

Nina Vadovičová zaplávala rekordné časy. Foto - zdroj: PK STU Trnava

 

Plavecký klub STU Trnava mal uplynulý víkend zastúpenie na ďalších významných pretekoch v zahraničí. Na medzinárodných majstrovstvách Maďarska v Budapešti štartovali v reprezentačnom výbere juniorov Slovenska traja plavci STU Trnava.


Trnavskí plavci majú oproti súperom z Maďarska a Rakúska hendikep, keďže na Slovensku, na rozdiel od okolitých krajín, ktoré majú výnimku pre športové kluby, mali mesiac zatvorené všetky plavárne.

 

Boli tak nútení pripravovať sa na suchu po skupinách a dokonca v exteriéri!

 

Trnavskí plavci však opäť zabojovali a výborne reprezentovali mesto.  


Jednoznačne najviac sa darilo Nine Vadovičovej (SŠŠ J. Herdu), ktorá v kategórii starších junioriek zvíťazila v disciplínach 50, 100 i 200 metrov prsia a stala sa tak najúspešnejšou juniorkou zo slovenskej výpravy.

 

Čo je však neuveriteľné, že po tak improvizovanej príprave dokázala v disciplínach 50 metrov prsia aj 100 metrov prsia prekonať juniorské rekordy SR! 

 

Tereza Ožvaldová po pretekoch v Budapešti. Foto: PK STU Trnava

 


V kategórii mladších junioriek sa nestratila Tereza Ožvaldová (SŠŠ J. Herdu) a  v disciplíne 50 metrov znak obsadila 5. miesto a na 100 metrov znak skončila na 7. mieste. 


Medzi staršími juniormi výborne plával František Jablčník, ktorý si vytvoril tri osobné rekordy a v disciplíne 50 metrov motýlik obsadil siedme miesto.

 

František Jablčník a Nina Vadovičová sa v Budapešti predviedli vo výbornom svetle. Foto: PK STU Trnava

 


Reprezentanti z plaveckého klubu STU Trnava ukázali, že dokážu súperiť so zahraničnými plavcami napriek výrazne horším tréningovým podmienkam, otázkou je dokedy im to ešte vydrží. 


Zostáva veriť, že podobne ako v okolitých krajinách sa aj na Slovensku podarí vytvoriť pre plavecké kluby podmienky na tréning v súlade s opatreniami proti šíreniu ochorenia Covid-19.

 

(rh)

prispievatelia | 17.11.2020 | Plávanie | https://www.trnavskyhlas.sk