Trnavskí hokejisti po dobrom výkone podľahli Leviciam, súpera trápili do konca zápasu

Trnavčania sa nevyhli chybám, ktoré ich napokon stáli body.

Ján Matejka strelil prvý gól Trnavčanov. Spoza branky sa dostal pred Kompasa a bekhendom poslal puk do siete. Išlo o jeho druhý gól v sezóne, presadil sa aj proti reprezentačnej osemnástke. Foto: Ján Král

Trnavskí Gladiators majú po reštarte Slovenskej hokejovej ligy na konte dve prehry. V piatok podľahli v Martine domácemu klubu 1:3, v nedeľu doma nestačili na Levice, ktorým podľahli 4:5.

Za výkon sa ale Trnavčania vonkoncom hanbiť nemusia. Súpera poriadne podusili a do poslednej chvíle bojovali o vyrovnanie.

Záverečné viac ako dve minúty hrali bez brankára a držali súpera v jeho obrannom pásme. Pred brankárom Kompasom tancovali puky, napokon však piaty gól Trnavčania nedosiahli.

Scenár zápasu začal písať gólom už v druhej minúte Levičan Čaládi. Matejka vyrovnal, no Novák gólom do šatne načal svoj hetrik, ktorý napokon skompletizoval v 57. minúte. Trnavskú zástavu dvakrát gólovo dvíhal Jaša, raz Antonovo, za hostí pridal gól ešte Ivan Kohút.

Gladiátori v podstate celý duel dorovnávali skóre, čo trápilo aj trénera Trnavy Aleša Bachnáneka.

„Zápas bol vyrovnaný, dostali sme trochu lacné góly, čo nás mrzí. Na druhej strane, chceme napredovať, pozdvihnúť tím a z tohto pohľadu ma teší, že sme sa z toho dostali. Vždy keď sme však vyrovnali, sme zbytočne znova inkasovali, po ktorom sa mančaft len tak ľahko nezdvihne. V závere druhej i tretej tretiny sme ale ukázali, že na to máme. Treba, aby sa priklonilo aj šťastíčko a spadlo nám to tam,“ zhodnotil Bachnánek.

V ďalšom kole čaká na Trnavčanov v stredu 25. novembra cesta do Dubnice (18:00), v piatok 27. novembra sa potom predstavia od 17:30 doma proti Považskej Bystrici. Obe stretnutia sa pre protipandemické opatrenia budú hrať bez divákov.

SHL - 4. kolo:

HK Gladiators Trnava - HK AUTORÁCZ Levice 4:5 (1:2, 2:2, 1:1)
Góly: 17. Matějka (Štepanovský, Neuwirth), 24. Jaša (Kukumberg, Mišurda), 28. Antonov, 57. Jaša (Kukumberg, Kamenický) – 2. Čaládi (S. Saliji), 20. L. Novák (Gubo, S. Hudec), 27. L. Novák (Tužinský, Kobolka), 29. I. Kohút (R. Svitana), 57. L. Novák (Róbert Huna).
Rozhodovali: Výleta, Píšťanský – Lepieš, Maškulka – bez divákov (pre protipandemické opatrenia).
TRNAVA: Ivanovič – Mišurda, Schmidt, Kamenický, Španko, Štepanovský, Martiška, Beneš - Klema, D. Kohút, Tóth – Antonov, Kukumberg, Jaša – Neuwirth, Matejka, Hrbáčik – Marguš, Adamčík, Litavec. Tréner: Bachánek.
LEVICE: Kompas – I. Kohút, Cebák, Hřebíček, Ďurech, Kobolka, Hudec, Štefanka, Šturdík - Rich. Huna, Rób. Huna, Svitana – Saliji, Uhnák, Čaládi – Novák, Tužinský, Gubo – Šimko, Klenko, Múčka. Tréner: Kováčik.