Ako si postaviť svoj vlastný záhradný altánok?

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 5.10.2022
https://www.trnavskyhlas.sk/c/29824-ako-si-postavit-svoj-vlastny-zahradny-altanok/ako-si-postavit-svoj-vlastny-zahradny-altanok/

Premýšľate nad tým, že by sa vám na záhrade zišlo miesto, na ktorom môžete oddychovať, tráviť čas s rodinou či priateľmi? Alebo vám chýba pomocník pri záhradných prácach? Riešením môže byť práve záhradný altánok, ktorý je skvelým doplnkom do záhrady s nielen estetickými, ale aj praktickými funkciami.

Ilustračné foto: Ahmad Fozi, shutterstock.com


Altánok je veľmi obľúbeným doplnkom do záhrady, pretože so sebou prináša množstvo výhod a praktických benefitov.

 

Môžete v ňom relaxovať po práci pri dobrej knihe, užívať si poobednú kávu s priateľmi či organizovať rodinné oslavy, stretnutia či grilovačky.

 

Dokonca, záhradný altánok sa čoraz častejšie využíva aj ako svadobný altánok.

 

Záhrada totiž nie je len miestom, na ktorom môžete pestovať ovocie či zeleninu či oddychovať a relaxovať, ale poskytuje priestor aj na menej tradičné aktivity, akou je práve svadba na záhrade.

 

A záhradný altánok vám môže byť praktickým pomocníkom aj pri takejto udalosti.

 


Aké sú možnosti?

Ak si želáte, aby bol záhradný altánok súčasťou aj vašej záhrady, máte v podstate na výber z dvoch hlavných možností.

 

Buď si záhradný altánok postavíte svojpomocne alebo si vyberiete montovaný záhradný altánok od dodávateľa.

 

Svojpomocná stavba altánku nie je príliš náročným procesom, avšak je potrebné zvážiť, či na jeho výstavbu máte dostatok skúseností, zručností, síl a trpezlivosti.

 

Jednoduchšou voľbou môže byť výber záhradného altánku z ponuky od predajcu a jeho následná montáž kvalifikovaným a odborným personálom.

 

V tomto prípade budete mať istotu, že bude vás záhradný altánok postavený podľa všetkých náležitých postupov. 

 

 

Zlaté pravidlo pri výbere altánku

Zlatým pravidlom pri výbere záhradného altánku ale aj iných záhradných stavieb, ako je napríklad záhradný domček na náradie či záhradná chatka, je zameranie sa na kvalitné materiály.

 

Overte si teda u predajcu či dodávateľa, z akých materiálov vyrába svoje záhradné stavby. Kvalitné materiály zvyčajne znamenajú aj vyššiu cenu, avšak pri stavbe akou je záhradný altánok by ste šetriť nemali.

 

Záhradný altánok nestaviate každý deň, mnohokrát je to len raz za život, preto by ste mali dbať na kvalitu.

 

A koniec koncov, počiatočná investícia do kvality sa vám postupom času vráti späť v podobe vysokej odolnosti altánku voči vplyvom počasia a poškodeniam.

 

S tým súvisí aj trvácnosť altánku, ktorá je pri kvalitných materiáloch prirodzene vyššia. Nebudete tak musieť míňať peniaze na opravy či reparácie poškodení, ktoré by mohli nastať pri nekvalitných materiáloch.

 


Kde hľadať kvalitu?

Na výrobu záhradných altánkov sa naj častejšie využíva drevo, konkrétne smrekové alebo borovicové. Ubezpečte sa teda, že si od dodávateľa kupujete skutočnú kvalitu a overte si pôvod a typ dreva.

 

Overeným predajcom, ktorý ponúka záhradné stavby vyrobené zo smrekového alebo borovicového dreva zo škandinávskych a sibírskych oblastí je www.mojaltanok.sk.

 

Ponúka širokú škálu záhradných a drevených stavieb, na ktoré, okrem iného, poskytuje aj trojročnú záruku.

 

Drevo, ktoré využíva na výrobu záhradných stavieb sa vyznačuje oveľa vyššou hustotou ako tuzemský smrek, a tak sú stavby odolné aj voči najnáročnejším poveternostným podmienkam.

 

Neexistuje záhrada, do ktorej by sa záhradný altánok nehodil. Zrealizujte aj vy svoj sen o mieste na oddych a príjemné chvíle a zabezpečte si svoj vlastný záhradný altánok.

 

Zjednodušte si práce na záhradke, vytvorte si útulné miesto pre seba a svojich blízkych a užívajte si príjemné chvíle v harmonickom prostredí záhrady.

reklamný článok | 22.12.2020 | Dom a záhrada | https://www.trnavskyhlas.sk