Zariaďte si svoju domácnosť podľa vašich predstáv

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 29.9.2022
https://www.trnavskyhlas.sk/c/29999-zariadte-si-svoju-domacnost-podla-vasich-predstav/zariadte-si-svoju-domacnost-podla-vasich-predstav/

Pravdepodobne všetci sme už v živote zažili aspoň jedno sťahovanie do nového bytu či domu a zariaďovanie vlastnej domácnosti. Určite vieme, že celý ten proces nebol jednoduchý, ale na druhej strane sme v konečnom dôsledku boli spokojní a šťastní, ak všetko dopadlo podľa našich želaní. A hlavne, ak sme si zariadili svoje bývanie tak, ako sme si ho predstavovali. Pretože domov by mal byť vždy miestom, kam sa môžeme vrátiť, oázou pokoja a blízkosti našich milovaných. Samozrejme, zariadenie je veľmi dôležitým faktorom, aby sme sa naozaj cítili doma maximálne príjemne a spokojne.

Ilustračné foto: Photographee.eu / Shutterstock.com


Aby sa nám príjemne sedelo a oddychovalo

Keď pri zariaďovaní domácnosti príde na rad obývačka, tak vieme, že jej základom je sedacia súprava spoločne s obývacou stenou.

 

V súčasnosti nie je žiadna núdza o rôzne štýlové sedacie súpravy, ktoré nás lákajú svojím moderným dizajnom. Samozrejme, pre nás je dôležitá aj veľkosť obývačky, aby sme jej vedeli prispôsobiť rozmery sedacej súpravy


Veľmi elegantnými sú v dnešnej dobe rohové sedacie súpravy, ktoré pôsobia veľmi zaujímavo a zároveň poskytujú dostatočný priestor pre viacero osôb, rodinných príslušníkov či návštevy.

 

Môžeme si vyberať sedačky s úložným priestorom, do ktorého uschováme periny alebo nájdeme v ňom miesto pre iné veci.

 

Materiál sedacej súpravy je tiež individuálnou záležitosťou, niekto preferuje koženú sedačku, iný dáva prednosť látkovej. Voľba je čisto iba na každom jednom z nás.

 


Spolu so sedačkou dôležitým kusom nábytku

Ak sa hovorí o sedacej súprave, že je kráľovnou obývačky, tak to isté možno povedať aj o obývacej stene.

 

Sedacie súpravy a obývacie steny sú totiž dvoma najdôležitejšími nábytkami v obývačke a určite by mali spolu ladiť. 


V prípade obývacej steny tiež platí, že jej veľkosť prispôsobujeme veľkosti obývačky a ak si môžeme dovoliť obývaciu stenu väčších rozmerov, tak sme určite šťastlivcami.

 

Pretože nájdeme tak miesto pre rôzne dekorácie, doplnky, knihy alebo fotografie z dovoleniek či rodinných osláv. 

 


Zamerané na detaily

Najmä o ženách je známe, že si rady vyzdobujú a skrášľujú svoju domácnosť rôznymi bytovými dekoráciami pre svoje potešenie i radosť blízkych.

 

Každú miestnosť zdobia napríklad dekoratívne vázy, svietniky, sošky, ikebany či štýlové obrazy, ktoré vystihujú danú miestnosť. 


A veľmi rady tieto doplnky v domácnosti obmieňame, či už sezónne, alebo jednoducho zatúžime po zmene.

 

Chceme, aby sa tí, ktorých milujeme, cítili doma príjemne, pohodlne, a to možno docieliť aj obyčajnými detailmi, ktorými sú vhodné dekorácie do bytu či domu.

reklamný článok | 25.1.2021 | Dom a záhrada | https://www.trnavskyhlas.sk