Trnava využije mestskú športovú halu ako vakcinačné centrum

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 15.6.2021
https://www.trnavskyhlas.sk/c/30151-trnava-vyuzije-mestsku-sportovu-halu-ako-vakcinacne-centrum/trnava-vyuzije-mestsku-sportovu-halu-ako-vakcinacne-centrum/

Za jeden deň bude podľa primátora Bročku možné pri ideálnom scenári v centre zaočkovať 1800 ľudí, možno aj viac.

Očkovacie centrum v Mestskej športovej hale v Trnave. Foto: Peter Bročka

 

Mestská športová hala v Trnave sa dočasne mení na veľkokapacitné vakcinačné centrum. Priestory pripravilo Mesto Trnava pre potreby fakultnej nemocnice, aby tu mohol prebiehať efektívny proces očkovania ľudí na koronavírus.

 

Trnava si brala príklad z Trenčína, kde sa identické využitie športovej haly osvedčilo.


Primátor Trnavy Peter Bročka na sociálnej sieti informoval, že denná kapacita je dimenzovaná na 1800 ľudí a môže sa prípadne zvýšiť. 


"Fakultnej nemocnici sme už odovzdali aj 11 kusov počítačov, ktoré budú môcť používať počas administratívnej časti vakcinačného procesu," uviedol Bročka.


Mesto je podľa jeho slov pripravené zabezpečiť kompletnú koordináciu pohybu osôb a zabezpečenia centra, podporovať financovanie jeho chodu a personálne pokryť registračný proces priamo na mieste pred vakcináciou.


"Fakultnej nemocnici stačí zabezpečiť medicínsku časť a s tým súvisiace procesy," dodal Bročka.

 

---

Čítajte aj: Trnava otvorí cez víkend 16 miest na antigénové testovanie

---


Podobné veľkokapacitné očkovacie centrum zriadil aj Trnavský samosprávny kraj na Strednej zdravotníckej škole, kde plánujú už počas tohto víkendu očkovať pedagogických zamestnancov škôl.


Podľa údajov Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky, doposiaľ na Slovensku zaočkovali 251 253 osôb, z toho druhú dávku vakcíny už dostalo 81 589 ľudí.


Problémom, prečo očkovanie nepokračuje rýchlejším tempom, je nedostatok vakcín.

Ján Král | 18.2.2021 | Trnava | https://www.trnavskyhlas.sk