Tréner Gašparík ešte nestratil ani bod, so Spartakom vyhral aj v Nitre

Andeli v priemernom zápase potvrdili papierové predpoklady a získali pod Zoborom plný počet bodov.

Gólová radosť spartakovcov. Foto: Lukáš Grinaj

Prvý polčas futbalovú kvalitu nepriniesol ani na jednej strane. Hralo sa medzi šestnástkami, viazla kombinácia, nad futbalovosťou prevažovala bojovnosť.

Šancí sa zrodilo minimum, prvú mala Nitra, keď sa po odrazenej lopte k strele zblízka dostal Jendrišek, Rusov ale bol pozorný.

Na opačnej strane pri čiare dobre zapracoval Bamidele, jeho strieľaná prihrávka do šestnástky skončila na žrdi.

Výraznú príležitosť mal v 28. minúte Šefčík, no priamy kop z dobrej pozície poslal nad bránku.

Tréner Spartaka Michal Gašparík cez prestávku stiahol Olejníka a na hrot útoku poslal zimnú posilu Ristovskeho.

Po zmene strán tímy zvýšili aktivitu. Nitra najprv pohrozila zo štandardky, Kolčák predĺžil center na zadnú žrď, lopta poskakovala na päťke, zakončiť ale domáci nedokázali.

Spartak mohol ísť do vedenia v 52. minúte. Po Koštrnovom centri hlavičkoval do Fabiša Bamidele, Bukatovu dorážku z pár krokov brankár Šípoš vyrazil na roh. Po ňom sa v skrumáži opäť dostal k zakončeniu Bukatu, loptu ale zle trafil a strela išla mimo troch žrdí.

Na opačnej strane sa dostal na hranici šestnástky k odrazenej lopte Mustafič a bez prípravy ju napálil nad bránku.

Rusova neskôr jedovkou z diaľky preveril Šefčík.

V 68. minúte center z priameho kopu striedajúceho Kolesára hlavou posunul Bamidele, na zadnej žrdi zakončoval Ristovski, radosť trnavskému útočníkovi prekazil zákrokom brankár Šípoš.

Trnava postupne získavala čoraz väčšiu hernú prevahu, vyústením ktorej bol gól v 78. minúte. Koštrna takmer z čiary poslal načechraný center na Ristovskeho, jeho hlavičku ešte Šípoš vyrazil ale Savvidis zblízka pohotovo dopravil loptu do siete - 0:1.

V závere ešte mohol vylepšiť trnavské víťazstvo Ristovski, sám pred Šípošom volil lob, brankár Nitry mu ale úmysel vystihol.

Fortuna liga - 20. kolo:

FC Nitra - FC Spartak Trnava 0:1 (0:0)
Góly: 78. Savvidis
ŽK: Ba, Šefčík - Olejník
Rozhodovali: Dohál - Jekkel, Pozor
Bez divákov (pre protipandemické opatrenia)
NITRA: Šípoš - Fabiš, Ba, Kolčák, Celebi - Regäsel (90. Franko), Mustafič - Meszáros (81. Tancík), Käuper (81. Kurt), Šefčík -   Jendrišek. Tréner: Lérant.
SPARTAK: Rusov - Koštrna, S. Kóša, Twardzik, Mikovič - Savvidis - Cabral (90+. Tumma), Iglesias (66. P. Kolesár), Bukata (89. Benovič), Bamidele Yusuf - Olejník (46. Ristovski). Tréner: Gašparík ml.

Reakcie trénerov(zdroj RTVS):
Michal Gašparík, tréner Spartaka:
"Nitru sme v podstate do ničoho nepúšťali. Pravdou je, že sme nemali toľko šancí ako v predošlom zápase na súperovej pôde. Na svoju príležitosť sme si ale počkali a bola trojbodová. Očakávali sme, že zápas ľahký nebude. Terén tiež nebol ľahký, čo nám trochu robilo problém, ale myslím si, že o gól sme boli lepší. Nakoniec rozhodla futbalovosť, gól padol po peknej kombinácii. Kóša zahral na poste stopéra veľmi dobre, myslím si, že sme sa dnes trafili na tomto poste. S Ristovskim sme rátali na tridsať minút ale potom sme sa rozhodli, že pôjde už od polčasu, aby sa lepšie aklimatizoval a zžil s tím. Nakoniec nám veľmi dobre pomohol, len škoda, že nedal gól."

Peter Lérant, tréner Nitry: "Prvý polčas z našej strany nebol zlý, Trnavu sme do ničoho nepustili, v našich šanciach nám chýbala lepšia koncovka. Spartak dnes nebol lepší, samozrejme, má do ofenzívy kvalitu a dnes to využili. Sme v procese, pri ktorom treba vyčkať, aby sa to zžilo. Chalani podľa mňa dali do toho všetko. Vedeli sme, že potrebujeme body, vyhýbali sme sa riziku pri rozohrávke. Trochu mi chýbali zmeny ťažiska, na ofenzíve musíme popracovať. Nemali sme veľa šancí, rovnako to však bolo na oboch stranách. Kým Spartak premenil svoju príležitosť, my nie."