Spartak vyhral v Trenčíne, bodovo utiekol svojím prenasledovateľom

Spartak Trnava si pripísal ďalšie tri body. Na ihrisku Trenčína zvíťazil 1:0 a súperovi odskočil v ligovej tabuľke už na rozdiel trinástich bodov. Andelom patrí štvrté miesto, svoj náskok zvýšili aj na piate Zlaté Moravce, ktoré prehrali na Tehelnom poli so Slovanom 1:4. Zároveň sa červeno-čierni bodovo dotiahli na Žilinu, tú však ešte čaká nedeľný súboj s Dunajskou Stredou.

Zápas bol plný súbojov. V takomto sa stretli stopér Trenčína Križan a strelec jediného gólu Ristovski. Foto: Lukáš Grinaj

Tréner Spartaka Michal Gašparík poslal do bránky Dominika Takáča. Aj v jeho štvrtom ligovom zápase v kariére si odchovanec trnavského futbalu udržal čisté konto a aj jeho zásluhou andeli zvíťazili.

V strede obrany nahradil zraneného Gergelyho Tummu ďalší mladík Sebastián Kóša. V strede poľa dostal pred Petrom Kolesárom prednosť skúsený Ján Vlasko.

V priebehu hry naskočil do stretnutia aj Yann Yao, ktorý sa v týždni vrátil z Afriky, kde si doliečoval zranenie tváre a absolvoval "nekonečnú" tortúru s vybavovaním víz.

V prvom polčase sa hra odvíjala najmä medzi šestnástkami, smerom dopredu boli aktívnejší Trenčania, ktorí pohrozili v deviatej minúte zblokovanou strelou Pirinena a následne hlavičkou Ikobu po rohovom kope.

Ikoba bol aj v ďalších dvoch akciách domácich, pri prvej mu včas zblokoval zakončenie Mikovič, pri druhom mieril robustný útočník z USA po prihrávke Tučného mimo bránku.

Trnavčanom sa nedarilo vo finálnej fáze, za zmienku stojí strelecký pokus Ristovskeho z 38. minúty, ktorý si spracoval dlhý pas, no zo šestnástky namieril nepresne.

V druhom polčase Trnavčania smerom dopredu pridali, gólové šance však ďalej neprichádzali.

Rozhodujúci moment stretnutia sa zrodil v 76. minúte. Savvidis získal loptu vo vlastnej šestnástke, vyslal do brejku Cabrala, ten potiahol po pravej strane a centrom našiel na päťke Ristovskeho, ktorého hlavičku však rukou zblokoval Šulek a rozhodca ukázal na biely bod. Ristovski sa nemýlil a strelil jediný gól stretnutia.

Trenčín ešte v závere snažil vyrovnať, po Maduho centri nešťastne hlavičkoval na vlastnú bránku Savvidis, Takáč ale bol pozorný a čisté konto si udržal aj po priamom kope El Mahdiouiho z hranice pokutového územia.

V závere inak veľmi solídne chytajúci brankár Trnavy vyrobil hrúbku, keď neudržal center El Mahdiouhi, nasledovala skrumáža, dve strely Trenčanov, jednu odvrátila trnavská defenzíva, druhú vykopol Takáč, ktorý sa stihol vrátiť do bránky.

Andeli vzadu udržali nulu, pripísali si tri body a súpera budú chcieť zdolať aj v utorok, keď sa mužstvá opäť stretnú, tentoraz v osemfinále Slovnaft Cup-u. Hrať sa bude v utorok 6. apríla o 11:00 v Topoľčanoch.